شهردار رشت عصر امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر از رشد چشمگیر تامین منابع مالی شهرداری خبر داد و گفت: با اینکه مشغله کاری‌ و گرفتاریها در شهرداری بسیار زیاد است اما همواره پاسخگوی اعضای شورا هستم.   به گزارش  نگاه شمال و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل […]

شهردار رشت عصر امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر از رشد چشمگیر تامین منابع مالی شهرداری خبر داد و گفت: با اینکه مشغله کاری‌ و گرفتاریها در شهرداری بسیار زیاد است اما همواره پاسخگوی اعضای شورا هستم.

 

به گزارش  نگاه شمال و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – سید امیر حسین علوی شهردار رشت، عصر امروز چهارشنبه سوم آذر ۱۴۰۰ در صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان اظهار داشت: خدا را شاکرم که در همین مدت یکماه که توفیق خدمتگذاری به مردم را در شهرداری دارم دومین جلسه را در حضور اعضای شورا هستم.

 

شهردار رشت با بیان اینکه هر نوع تغییری همیشه مقاومت هایی را با خودش به همراه دارد و این امر طبیعی است، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر رشت تقریبا دو سال روی شیوه‌نامه صدور پروانه برای اراضی نسقی کار کرد اما به هر دلیلی این مصوبه شورا در دیوان عدالت اداری با وجود دفاعی که رئیس شورا در جلسه هیئت عمومی دیوان انجام داد، متاسفانه رد شد.

 

علوی اتخاذ یک راهکار برای حل مشکل تعیین تکلیف اراضی و املاک نسقی و نحوه صدور پروانه برای آنها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در این مورد پیگیریهای زیادی از طریق دستگاههای نظارتی داشتم تا اجازه بدهند که شهرداری این کار را با یک مدلی انجام دهد که البته تا به امروز به نتیجه درست و دلخواهی نرسیدیم.

 

وی با بیان اینکه شهرداری با کمک و همیاری شورا همچنان این مشکل را پیگیری می کند، اذعان کرد: اراضی و املاک نسقی و نحوه تعیین تکلیف و صدور پروانه برای آنها رفته رفته در حال تبدیل به معضلات امنیتی و اجتماعی می شود و باید راهکاری برای عبور از مشکل پیدا کنیم.

 

شهردار رشت در ادامه از رشد چشمگیر تامین منابع مالی شهرداری خبر داد و اظهار داشت: درست است که برخی حوزه‌ها درآمدشان منفی بوده اما ما بخشهایی را هم در شهرداری داریم که شاهد رشد بودند و این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.

 

سید امیر حسین علوی هزینه جاری و ماهیانه شهرداری را چیزی حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان فقط به بخش پرداخت حقوق و دستمزد اختصاص می‌یابد. در حالیکه این اعداد از حساب مردم هزینه می‌شود، بنابراین باید بپرسیم خروجی این مبالغی که هر ماه پرداخت می‌شود، چیست و چه فایده‌ای برای مردم داشته است.

 

وی با تاکید بر اینکه افرادی در شهرداری بابت بالای ۲۰۰ ساعت اضافه کار نکرده حقوق دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: این موارد و موارد مشابه مصداق بارز تخلف است و مستندات مالی آن هم موجود می‌باشد که در این مورد اعلام کردیم که اول به شکل تذکر و بعد از طریق قانون با متخلفان برخورد می‌کنیم.

 

شهردار رشت پرداخت عادلانه را هدف مهمی که شهرداری در پی آن است، اعلام کرد و گفت: در حال حاضر چندین مدل نیروی شرکتی در شهرداری داریم در حالیکه لیست اضافه کار این افراد قاعده مشخصی از این حیث که واقعا چگونه ساعات اضافه کاریها محاسبه شده است، ندارد.

 

علوی وجود مقاومت در پاسخگویی در بدنه یک مجموعه و سازمان را آسیب‌زا عنوان کرد و بیان داشت: برای اداره این سازمان به دنبال دست کردن در جیب مردم نیستم و معتقدم بایستی در اقدامات و کارهایمان به ویژه در حوزه پرداختیها عدالت را رعایت کنیم.

 

وی ارزیابی وضع موجود عملکرد مدیران توسط کانون ارزیابی مستقل برای سنجش توانایی علمی و فنی آنان را اقدام دیگر شهرداری اعلام کرد و اظهار داشت: ما در شهرداری رشت به دنبال آنیم که انتصاب نیروها بر اساس شایستگی رقم بخورد و توصیه و سفارش در آن دخالت نداشته باشد.

 

شهردار رشت با بیان اینکه اقدام اخیر شهرداری در سنجش عملکرد مدیران رده اول در صف و ستاد بازتاب خوبی در برخی دستگاههای استان داشته و آنان هم به اجرای آن ترغیب شده‌اند، افزود: شرکتی که این ارزیابی را برای شهرداری انجام داده است، رزومه مشخصی داشت و استعلامات آن هم از سازمان امور استخدامی کشور انجام شده بود.

 

علوی با اشاره به اینکه اگر مدیری نخواهد که در چنین ارزیابی‌هایی شرکت کند، باید روی صلاحیت و شایستگی کاری اش شک کرد، ادامه داد: نتایج حاصل از این سنجش عملکرد بسیار جالب و در برخی موارد تعجب‌ برانگیز بود و من هم به عنوان شهردار رشت در مورد هیچ فردی توصیه و سفارش نداشتم و کلا کار به شکل علمی و عادلانه برگزار شد.

 

وی خاطر نشان کرد: در همین یک ماهه اخیر شهرداری کارهای بزرگی را انجام داده و قراردادهایی را منعقد و مشکلاتی را حل کرده که سالها به چالش سازمان تبدیل شده بود.

 

شهردار رشت از برنامه‌ریزی شهرداری برای خرید یک ست کامل ماشین‌ آلات آسفالت خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه وضعیت منابع و درآمدها به شکلی است که باید با شناخت از وضع موجود تصمیم بگیریم و پرداختی داشته باشیم.

 

علوی توجه ویژه به ساکنان محلات حاشیه‌نشین را اولویت شهرداری خواند و اضافه کرد: حتی ذره‌ای از آنچه که به شورای شهر و مردم این شهر تعهد دادم، عدول نخواهم کرد و همچنین اجازه هیچ تخلفی را تا جایی که مطلع باشم، نخواهم داد و تمام سعی ام را می‌کنم تا کار درست را انجام دهم.

 

وی ضمن تشکر از اعتماد اعضای شورا عنوان کرد: با اینکه مشغله کاری‌ و گرفتاریها و موضوعات در شهرداری رشت بسیار زیاد است، اما همواره پاسخگوی اعضای شورای شهر هستم از طرفی از شورای محترم تقاضا دارم با سعه صدر به همدیگر فرصت بدهیم و هر چه سریعتر وارد موضوعات و چالشهای مهم شهر شویم زیرا قول دادیم با همراهی و همکاری هم به مردم خدمت کنیم.

 

علوی با بیان اینکه سرمایه گذاران از بیرون نظاره گر نحوه تعاملات شهردار و اعضای شورا هستند، خاطر نشان کرد: اشکالات و اشتباهات را می‌پذیریم اما از شورای شهر تقاضا دارم که زمان بدهند تا برخی مسائل شفاف‌تر شود زیرا در این صورت است که می‌توانیم نقاط ضعف را رفع و نقاط قوت را تقویت نمائیم.