معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان گفت: محدودیتهای شغلی باید به طور جدی در گیلان اعمال شود. به گزارش نگاه شمال  دکتر آبتین حیدرزاده با ابراز نگرانی از رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی در اصناف، بر اعمال سریع محدودیتهای شغلی در شهرهای قرمز و نارنجی استان تاکید کرد. وی که […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان گفت: محدودیتهای شغلی باید به طور جدی در گیلان اعمال شود.
به گزارش نگاه شمال  دکتر آبتین حیدرزاده با ابراز نگرانی از رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی در اصناف، بر اعمال سریع محدودیتهای شغلی در شهرهای قرمز و نارنجی استان تاکید کرد.
وی که روز چهارشنبه‌ی گذشته با حضور در شهر قرمز آستارا در «وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه‌های بهداشت سراسر استان گیلان» گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به اهمیت رعایت پروتکلهای بهداشتی اظهار نمود: با توجه به قرمز شدن  چندین شهر  پیش‌بینی تغییر وضعیت شهرهای نارنجی و زرد استان در روزهای آینده، باید همه‌ی پروتکلها و دستورالعملهای بهداشتی در شهرها به طور جدی رعایت شود.

دکتر حیدرزاده افزود: در شهرهای قرمز، مراکز تفریحی، سواحل، پارکها، رستورانها، کافی شاپها، پاساژها، فروشگاه‌های اقلام غیرضروری و تالارهای عروسی باید تعطیل شوند و این مهم باید هر چه سریعتر باید اجرایی گردد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه شواهد ما ناشی از این است که پیک جدید مربوط به گونه‌ی دلتاویروس است، ادامه داد: سرعت انتقال سریع این گونه و نوع انتقال نشاندهنده‌ی این موضوع است که «ویروس دلتا» در استان شیوع پیدا کرده است و با توجه به وسعت سرایت این گونه باید بر شدت نظارتها و اقدامات نیز افزوده شود.
دکتر حیدرزاده سپس تصریح کرد: برای اجرای درست محدودیتهای شغلی، همکاری بیش از پیش فرمانداریها و ادارات صنعت، معدن و تجارت را نیاز داریم زیرا هر گونه اتلاف وقت در اجرای دستورالعملها منجر به وخیمتر شدن شرایط خواهد انجامید.