غلامعلی نیک‌فهم، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: طبق آمار دریافتی از ۵۲ دستگاه تردد شمار نصب شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، طی ۱۰ ماهه سا جاری، ۱۷٫۴۲۸٫۰۰۱ وسیله نقلیه وارد و ۱۷٫۹۵۶٫۰۴۱ وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شده که در مقایسه با مدت […]

غلامعلی نیک‌فهم، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان گفت: طبق آمار دریافتی از ۵۲ دستگاه تردد شمار نصب شده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، طی ۱۰ ماهه سا جاری، ۱۷٫۴۲۸٫۰۰۱ وسیله نقلیه وارد و ۱۷٫۹۵۶٫۰۴۱ وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد۲ درصدی در ورود و ۴ درصدی درخروج از استان هستیم.

 

این مقام مسئول در ادامه، ضمن مقایسه آمار تردد در مدت مشابه دو سال گذشته، از رشد ۳۶ درصدی در بخش ورود به استان و همچنین۴۰ درصدی در خروج از استان خبر داد.

 

نیک‌فهم درباره بیشترین ترددهای جاده‌ای طی ۱۰ماهه سال جاری اظهار داشت: محورهای ورودی آزادراه قزوین – رشت با تعداد ۷٫۱۷۸٫۳۷۵ وسیله نقلیه و پس از آن محور رامسر – چابکسر با ۵٫۸۳۲٫۴۴۳ وسیله نقلیه، بیشترین تردد را ثبت کرده‌اند. وی در ادامه بیشترین میزان خروجی را نیز از طریق آزادراه رشت- قزوین با تعداد ۷٫۳۷۲٫۳۰۸ وسیله نقلیه عنوان نمود.

 

گفتنی است طی ده‌ماهه اخیر استان گیلان با متوسط تردد ساعتی با تعداد ۶۴۸ وسیله نقلیه، پنجمین استان پرتردد در کشور است.