نگاه شمال _فرمانده انتظامی آستانه‌ اشرفیه گفت: ۱۰ دستگاه استخراج ارز ديجيتال از یک باب منزل مسکونی واقع در يكي ازمحلات این شهر کشف شد. به گزارش نگاه شمال ، سرهنگ “سید مهدی نجفی‌پور”درگفت‌وگویی با بیان اینکه برخورد با پديده قاچاق به عنوان يکي از دلايل مهم آسيب‌زا به بدنه اقتصاد سالم و پويا از اولويت‌هاي […]

به گزارش نگاه شمال ، سرهنگ “سید مهدی نجفی‌پور”درگفت‌وگویی با بیان اینکه برخورد با پديده قاچاق به عنوان يکي از دلايل مهم آسيب‌زا به بدنه اقتصاد سالم و پويا از اولويت‌هاي پليس مي‌باشد اظهارداشت: یکی از ماموریت‌های مهم مجموعه انتظامی مبارزه با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، کشف و جمع‌آوری ماینرهای قاچاق است.

وی افزود: در راستای مبارزه جدی با عوامل ایجاد مزارع تولید ارز دیجیتال غیرمجاز و در پی اعلام گزارش مصرف بالای برق و احتمال نصب دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک واحد مسکونی در يكي از محله‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه بررسی، موضوع دردستور کار پلیس قرارگرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آستانه‌اشرفیه بیان داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی با اشرافیت اطلاعاتی و تحقیقات همه جانبه و احراز صحت موضوع طی هماهنگي‌ قضائي به همراه نماينده اداره برق به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي ازاين مكان، ۱۰دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق را کشف كردند.

این مقام انتظامی از معرفي متهم ۳۲ ساله اين پرونده براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي خبرداد وگفت: کارشناسان ارزش دستگاه‌هاي کشف شده را ۳ ميليارد و ۵۰۰ میلیون ريال برآورد کردند.

سرهنگ نجفی پور در پایان با از مردم خواست در صورت اطلاع از موارد مشابه، مراتب را از طريق سامانه ۱۱۰ به پليس گزارش كنند.