سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان در خصوص اعمال تبعیض و عدم رعایت برنامه خاموشی ها به مدیران شرکت توزیع برق اخطار داد. فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان با اعلام وصول گزارش ها به دادستانی در خصوص نارضایتی شهروندان از قطعی های مکرر برق اظهار داشت: قطعی های بدون برنامه و تبعیض آمیز […]

سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان در خصوص اعمال تبعیض و عدم رعایت برنامه خاموشی ها به مدیران شرکت توزیع برق اخطار داد.

فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان با اعلام وصول گزارش ها به دادستانی در خصوص نارضایتی شهروندان از قطعی های مکرر برق اظهار داشت: قطعی های بدون برنامه و تبعیض آمیز برق پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه تامین نیروی برق و ارایه و رعایت برنامه زمانی خاموشی ها با توجه به شرایط موجود از حقوق عامه محسوب می شود، از نظارت دادستانی بر این موضوع خبر داد و تصریح کرد: در صورت عدم رعایت برنامه قطعی ها و اطلاع رسانی قبلی و تبعیض میان مناطق مختلف در قطع برق، مدیران برق گیلان از بابت ترک فعل تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.

وی در پایان اضافه کرد: مدیران شرکت برق گیلان موظفند مستندات و برنامه قطعی ها را به دادستانی ارایه کنند و در صورت عدم رعایت دقیق آن پاسخگو باشند.

گفتنی است «محمد اسماعیل هنرمند» چندی پیش در جلسه شورای اداری استانداری گیلان و تودیع و معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان اظهار داشت: کل بار مصرفی برق در ادارات گیلان ۵۰ مگاوات است از طرفی وضعیت خاموشی‌های برق در گیلان از ۱۵ تیر وخیم‌تر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف برق توسط ادارات استان باید در دستور کار قرار داشته باشد یادآور شد: برای تامین برق کشور ازسوی وزارت نیرو برای هر استانی سقفی تعیین شده است بنابراین با مدیریت مصرف باید میزان مصرف برق استان را کاهش داده و مدیریت کنیم تا اختلالی درکشور ایجاد نشود.

  • منبع خبر : خزر انلاین