محوریت «بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب» نشست هم‌اندیشی روسا و مسئولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های گیلان برگزار شد به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، شامگاه ، دوشنبه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نشست هم‌اندیشی روسای دانشگاه‌ها و مسئولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان گیلان با محوریت «بازخوانی بیانیه گام […]

محوریت «بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب»

نشست هم‌اندیشی روسا و مسئولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های گیلان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، شامگاه ، دوشنبه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نشست هم‌اندیشی روسای دانشگاه‌ها و مسئولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان گیلان با محوریت «بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی- رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گیلان در این نشست با اشاره به تبیین اولویت‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت : ترویج معنویت و اخلاق در جامعه، علی‌الخصوص در فضای دانشگاه‌ها دو اولویت مهم رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است.
وی یکی از برکات نظام را گسترش اخلاق و معنویت در جامعه دانست و افزود: روش، منش و رویکرد نظام و امام خمینی (ره) در جامعه پس از انقلاب اسلامی گسترش‌یافته است.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان با اهتمام به موضوع اخلاق در جامعه به‌ویژه دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: تقویت اخلاق در جامعه و دانشگاه‌ها نیازمند آراستن مسئولان امر به فضائل اخلاقی و ترویج اخلاق با روش‌های عملی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی توجه رهبری معظم انقلاب به سبک زندگی ایرانی اسلامی را از دیگر نکات برجسته بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و گفت: با توجه به نفوذ غرب و ترویج زندگی غربی، خسارت‌های جبران‌ناپذیری به جامعه تحمیل‌شده و باید با تبیین، تبلیغ و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی بیشتر تلاش کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با اشاره به جایگاه نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها، اظهار داشت: نهاد نمایندگی ولی‌فقیه همیشه با اقدام انقلابی و اسلامی عامل وحدت و هم‌گرایی در بین مسوولان دانشگاه بوده است.
دکتر ارسلان سالاری با اشاره به بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: توجه به علم، پژوهش، اقتصاد و مبارزه با فساد، استقلال، آزادی، امید، سبک زندگی ایرانی اسلامی و تکیه‌بر جوانان بخشی از محورهای مورد اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب است.
وی در ادامه با اشاره به نصایح رهبری معظم انقلاب مبنی بر لزوم زدودن فساد از بدنه جامعه، خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی فساد اخلاقی را توده چرکین ملت‌ها می‌دانند و معتقدند اگر این توده درمان نشود می‌تواند عامل فسادهای عام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه پس از انقلاب، گام‌های اساسی و بلندی در جهت نهادینه کردن اخلاق برداشته‌شده، افزود: علیرغم اقدامات بسیار ارزشمند و اساسی در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی همچنان آمار طلاق، نرخ بیکاری، کم‌توجهی به مفاسد اجتماعی، قانون گریزی و سایر مسائل در جامعه وجود دارد که مردم و جامعه دانشگاهی با آن مواجه هستند.
دکتر سالاری با تأکید بر اینکه باید مبادی فساد را شناخت و در پی حل آن شتافت، تصریح کرد: علاوه بر دانشگاه‌ها، نهاد ها و مقوله های تأثیرگذار دیگری ازجمله مدرسه، اقتصاد، سیاست و خانواده‌ها نیز در سالم‌سازی جامعه بسیار مؤثر هستند و باید در جهت این اصل برنامه‌ریزی و اقدام اساسی صورت گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی- مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست، انقلاب اسلامی را مقدمه برای رسیدن به افق نورانی خدای متعال، پیامبران و ائمه معصومین دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی افقی در جهت تلاش برای ظهور کبری حضرت ولی‌عصر (عج) است اما به شرطی که زمینه لازم را در این جهت فراهم کنیم.
سپس هر یک از روسای دانشگاه ها و مسولان نهاد نمایندگی نسبت به بیان دیدگاه های خود در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران بیان داشتند.