مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان: نیروگاه‌های برق گیلان در ۶ ماه آینده مشکل تامین سوخت ندارند مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های برق استان، گفت: در حال حاضر مخازن سوخت دوم نیروگاه‌های تقریباً تکمیل شده است و در این زمینه مشکل خاصی ندارند. به گزارش پایگاه خبری نگاه شمال و به نقل از […]

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان:

نیروگاه‌های برق گیلان در ۶ ماه آینده مشکل تامین سوخت ندارند

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های برق استان، گفت: در حال حاضر مخازن سوخت دوم نیروگاه‌های تقریباً تکمیل شده است و در این زمینه مشکل خاصی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری نگاه شمال و به نقل از ایلنا، بهمن داراب زاده با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در حوزه برق، اظهار کرد: ورود بخش خصوصی به حوزه سرمایه گذاری روی انرژی‌های تجدید پذیر ضروری بوده و در برنامه‌ریزی‌های جدید وزارت نیرو به این مهم پرداخته شده است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه امکان احداث نیروگاه‌های خورشیدی و نیروگاه‌های بادی در استان فراهم است، بیان کرد: ساخت نیروگاه‌های خورشیدی به زمین با مساحت بالا نیاز دارد و با توجه به شرایط منابع طبیعی و وسعت گیلان فراهم کردن زمین چنین نیروگاهی با دشواری‌هایی همراه است و باید با عزم جدی‌تری دنبال شود.

داراب‌زاده با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های برق گیلان در شش ماه آینده، گفت: در حال حاضر مخازن سوخت دوم نیروگاه‌های استان گیلان تقریباً در حال پر شدن است و نیروگاه‌های استان در این زمینه مشکل خاصی ندارند و در حال پر کردن مخازن خود هستند.

وی تاکید کرد: سهمیه اختصاصی گاز تا زمانی که به نیروگاه‌های گیلان تخصیص داده شود مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت ایجاد محدودیت از سوخت دوم استفاده می‌شود.

داراب زاده با بیان اینکه در حوزه تأمین سوخت نیروگاه‌های برق مشکلی وجود ندارد، افزود: صرفه جویی در مصرف برق باعث می‌شود که نیروگاه‌ها به سوخت دوم نیاز کمتری پیدا کنند که این موضوع نقش مؤثری در کاهش آلودگی زیستی دارد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به قطعی مکرر برق طی این مدت، بیان کرد: شرایط سخت ایجاد شده باعث شد که قطعی برق مکرر داشته باشیم اما تمام توان خود را روی برق‌رسانی پایدار و مطمئن متمرکز کرده‌ایم تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید

  • منبع خبر : ایلنا