مدیرکل بنادر‌ و دریانوردی استان گیلان در مراسم معارفه معاون امور دریایی این اداره کل گفت: لایروبی ۶۸۲ هزار متر مکعبی حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی در سال ۱۴۰۲ نگاه شمال ؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مراسم تکریم و معارفه معاون امور دریایی این اداره کل با بیان اینکه ۶۸۲ هزار مترمکعب […]

مدیرکل بنادر‌ و دریانوردی استان گیلان در مراسم معارفه معاون امور دریایی این اداره کل گفت:

لایروبی ۶۸۲ هزار متر مکعبی حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی در سال ۱۴۰۲

نگاه شمال ؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در مراسم تکریم و معارفه معاون امور دریایی این اداره کل با بیان اینکه ۶۸۲ هزار مترمکعب از حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی در سال ۱۴۰۲ لایروبی شدند گفت: با تخصیص اعتبار هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال برای لایروبی حوضچه و آبراه‌های تالابی بندرانزلی پس از تنظیم اسناد، برگزاری تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار واجدالشرایط، پروژه مذکور از خرداد سال گذشته آغاز گردید.

 

به گزارش نگاه شمال، حسین یونسی ظهر شنبه، اظهار داشت: به منظور احیای تالاب انزلی و درخواست های مردم گیلان و کشور، لایروبی تالاب به مانند سال گذشته در دستور کار قرار دارد و امیدواریم سایر دستگاه‌ها نیز برای انجام این مهم در کنار ما باشند.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه اجرای فعالیت های دریایی نیازمند برنامه ریزی و تفکر علمی است، خاطرنشان کرد: لایروبی حوضچه ها و کانال دسترسی با توجه به کاهش قابل ملاحظه تراز آب دریای خزر می بایست با مطالعه لازم و انجام هیدروگرافی های مستمر صورت بپذیرد تا بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را در بر داشته باشد.

 

یونسی در ادامه، تحولات مدیریتی را در راستای ارتقای سازمان ها و ارگان ها لازم و ضروری دانست و گفت: علم مدیریت به پیشرفت سیستم کمک کرده و جایگاه سازمان را ارتقاء می بخشد.

 

وی مهمترین دغدغه اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان را حفظ عمق آبراه ها و حوضچه ها اعلام کرد و بیان داشت: تمرکز این اداره کل بر حفظ اعماق آبراه های لایروبی شده و برنامه ریزی جهت مدیریت معضل پسروی آب دریای خزر  است و انتظار می رود سرپرست جدید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.

 

در این مراسم با تقدیر از تلاش های علی خدمتگزار در راستای پیشبرد اهداف سازمانی، علی کوهساری بعنوان معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان معرفی شد.