مدیرکل تامین اجتماعی گیلان : کارفرمایان بدهکار به تامین اجتماعی ، تعیین تکلیف دیون خود را در اولویت قرار دهند نگاه شمال؛ کارفرمایان گیلانی ۹۹۵ میلیارد تومان به تامین اجتماعی استان بدهی قطعی دارند که به منظور جلوگیری از اختلال در روند ارائه تعهدات باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف از طریق پرداخت […]

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان :

کارفرمایان بدهکار به تامین اجتماعی ، تعیین تکلیف دیون خود را در اولویت قرار دهند

نگاه شمال؛ کارفرمایان گیلانی ۹۹۵ میلیارد تومان به تامین اجتماعی استان بدهی قطعی دارند که به منظور جلوگیری از اختلال در روند ارائه تعهدات باید در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف از طریق پرداخت نقدی یا تقسیط آن اقدام نمایند .

به گزارش  نگاه شمال و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، علی حسین نژاد در نشست کمیته وصول این مجموعه با تاکید بر اینکه مطابق قانون مطالبات تامین اجتماعی از اشخاص حقیقی و حقوقی در زمره ممتازه بوده و در شرایط مشابه با سایر ادارات و بانکها در اولویت قرار دارد ضمن قدردانی از اتمام به موقع بیلان کارگاهی نیمه اول سالجاری ، اظهار داشت : گزارش های آماری مربوطه بیانگر دیون ۱۲۵۸ میلیارد تومانی کارفرمایان گیلانی به تامین اجتماعی استان است  که ۹۹۵ میلیارد تومان آن قطعی است .

وی با اشاره به اینکه ۷۹ درصد مبلغ بیلان دوره جدید ( لغایت شهریورماه سال ۱۴۰۱ ) مربوط به بدهی های قطعی و ۲۱ درصد آن بدهی های برآوردی جدید است خاطر نشان ساخت باید از طریق مکاتبه با مجامع کارفرمایی و سرشاخه های عمده این قشر و ارتباط نزدیک با آنها ، از کارفرمایان مدیون جهت تعیین تکلیف دیون دعوت گردد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه سازمان به عنوان مجموعه ای عمومی و غیردولتی به دلیل عدم استفاده از بودجه دولت ، متکی به حق بیمه های وصول شده بابت ارائه مطلوب تعهدات است اذعان داشت به منظور جلوگیری از ایجاد خلل در انجام این مهم باید در کوتاهترین زمان ممکن وضعیت بدهی ها رسیدگی گردد .

علی حسین نژاد با اشاره به اینکه تامین اجتماعی استان همسو با رویکرد دولت مردمی در جهت حمایت از اشتغال و تولید تلاش نموده تا حتی المقدور از ابزارهای قانونی خود همچون بازداشت حساب و توقیف اموال و … استفاده ننموده و با تعامل و گفتمان و مذاکره بهترین راهکارها جهت تسویه دیون کارفرمایان را اتخاذ نماید اظهار داشت باید تمهیداتی اتخاذ گردد تا با شرایط تقسیطی فراهم شده به منظور مساعدت به کارفرمایان ، این امر تسهیل گردد .

وی همچنین از همکاران خواست تا در مورد بدهی های برآوردی نیز که رقمی حدود ۲۶۳ میلیارد تومان را در برمیگیرد برنامه ریزی لازم صورت گرفته و در صورت اعتراض کارفرمایان ، در کوتاهترین زمان رسیدگی به پرونده در هیات های تشخیص مطالبات انجام پذیرد .

شایان ذکر است بر اساس آخرین صورتحساب صادره بیش از ۲۴۲۰۰ کارفرمای گیلانی دارای بدهی بیمه ای به تامین اجتماعی استان هستند .