مدیر تعاون روستایی گیلان گفت: از آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای توسط ۲ کارخانه چایسازی در اختیار شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی “اردیبهشت ماه سال جاری” تا پایان چین اول ، نزدیک به ۷۷۱ تن برگ سبز چای درجه یک و دو از چایکاران خریداری شده است. عباس جعفرپور روز یکشنبه اظهار […]

 

مدیر تعاون روستایی گیلان گفت:

از آغاز خرید تضمینی برگ سبز چای توسط ۲ کارخانه چایسازی در اختیار شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی “اردیبهشت ماه سال جاری” تا پایان چین اول ، نزدیک به ۷۷۱ تن برگ سبز چای درجه یک و دو از چایکاران خریداری شده است.

عباس جعفرپور روز یکشنبه اظهار داشت: این میزان خرید برگ سبز چای از چایکاران استان گیلان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود پنج درصد افزایش یافته است.

وی ارزش این میزان برگ سبز چای درجه یک و دو خریداری شده را نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : از این میزان برگ سبز چای خریداری شده، ۱۵۶ تن چای خشک تولید شده است.

مدیر تعاون روستایی گیلان خاطر نشان کرد: برای ارتقای کیفیت تولید ۲ کارخانه چایسازی در اختیار شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی استان، ۱۰ تا ۱۲ هزار ریال تشویقی “بالاتر از نرخ مصوب” به ازای هر کیلوگرم برگ سبز به چایکاران پرداخت می شود.

وی بیان داشت: تاکنون از این محل؛ هشت میلیارد ریال به کشاورزان چایکار عرضه کننده محصول به این ۲ کارخانه ، پرداخت شده که این مبلغ پرداختی در مقایسه با پارسال ۱۵ درصد بیشتر است.

جعفرپور با بیان اینکه از کل ارزش برگ سبز خریداری شده حدود ۳۸ میلیارد ریال در تعهد ۲ کارخانه چایسازی است، اضافه کرد: ۲۵ میلیارد ریال آن در وجه سازمان چای کشور برای پرداخت به چایکاران گیلان پرداخت شده است.

خرید تضمینی برگ سبز چای و تولید چای خشک توسط ۲ کارخانه چایسازی در اختیار شبکه تعاونی های روستایی استان گیلان از ششم اردیبهشت ماه گذشته توسط ۲ کارخانه چایسازی در اختیار شبکه تعاونی های روستایی گیلان شامل کارخانه سپیدرود تحت اجاره اتحادیه تعاونی های کشاورزی چایکاران غنچه های طلایی شمال کشور و کارخانه عدالت متعلق به شرکت تعاونی روستایی رحیم آباد رودسر آغاز شده است