معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی‌گیلان خبر داد : افزایش فرایند واکسیناسیون در استان گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ( و ب د ا ) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده در نوزدهمین جلسه  کمیته  واکسیناسیون که امروز ، دوشنبه تشکیل شد با بیان اینکه فرایند واکسیناسیون با دریافت سهمیه جدید استان […]

 

افزایش فرایند واکسیناسیون در استان گیلان

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ( و ب د ا ) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده در نوزدهمین جلسه  کمیته  واکسیناسیون که امروز ، دوشنبه تشکیل شد با بیان اینکه فرایند واکسیناسیون با دریافت سهمیه جدید استان در حال انجام است، اظهار داشت: تا به امروز ۲۶۰ هزار دز واکسن طی دو  نوبت( اول و دوم )  به افراد تزریق  شد.

وی با اشاره به اینکه سامانه واکسیناسیون برای ثبت نام گروه های سنی ۶۵ تا ۷۰ سال باز است،  تصریح کرد؛  اما اولویت برای سنین ۶۸ تا ۷۰ سال است.  در حال حاضر کسانی که از گروه سنی ۷۰ سال به بالا در سطح استان از واکسیناسیون جا مانده اند در اولویت دریافت واکسن می باشند‌ سپس، گروه های سنی اعلام شده و بیماران خاص واکسن را دریافت می کنند.

دکتر حیدرزاده ارائه  واکسن به دانشجویان رشته های علوم پزشکی را از دیگر اولویت های دریافت واکسن برشمرد و گفت: دانشجویان رشته های علوم‌پزشکی در دانشگاه های آزاد و سراسری در شهرهای لنگرود، انزلی، رشت، آستارا و لاهیجان نیز در اولویت دریافت واکسن می باشند.

معاون بهداشتی  در ادامه بر راه اندازی تزریق خودرویی واکسن در شهرستان ها تاکید کرد و افزود: برای بیماران خاص ، راه اندازی تزریق خودرویی واکسن می تواند بسیار راحت تر باشد.

وی در پایان یادآور شد؛ با دریافت واکسن از وزارت متبوع، سرعت فرایند واکسیناسیون در سراسر استان گیلان در طی هفته های آتی افزایش می یابد.