معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای برنامه مراقبت و پیگیری زائران گیلانی بازگشتی از سفر اربعین حسینی در تمام استان خبر داد. به گزارش نگاه شمال و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به ورود زائران اربعین حسینی به استان اظهار داشت: […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای برنامه مراقبت و پیگیری زائران گیلانی بازگشتی از سفر اربعین حسینی در تمام استان خبر داد.

به گزارش نگاه شمال و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به ورود زائران اربعین حسینی به استان اظهار داشت: با توجه به اهمیت شناسایی مبتلایان یا ناقلان احتمالی ویروس کووید ۱۹ در بین زائرانی که برای سفر پرفیض اربعین حسینی راهی کشور عراق شده بودند و به استان بازگشته اند، برنامه ی مراقبت و پیگیری زائران بازگشتی اربعین حسینی در کل استان گیلان در حال انجام است.

وی افزود: این برنامه توسط کارشناسان گروه بیماری ها در شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان در حال اجرا است.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه جلوگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ به میزان قابل توجهی به شناسایی افراد مبتلا وابسته است گفت: برنامه مراقبت و پیگیری از زائران حسینی بازگشتی از عراق با حضور در مراکز کووید شهرستان ها و یا با هماهنگی در درب منزل زائران صورت می گیرد.