معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: بیش از پنج میلیون دز واکسن کووید-۱۹ تاکنون در گیلان تزریق شده است دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تداوم فرایند واکسیناسیون کووید-۱۹ در سطح استان،  اظهار داشت : تاکنون بیش از پنج میلیون و پنجاه هزار دز واکسن کووید-۱۹ […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

بیش از پنج میلیون دز واکسن کووید-۱۹ تاکنون در گیلان تزریق شده است

دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تداوم فرایند واکسیناسیون کووید-۱۹ در سطح استان،  اظهار داشت : تاکنون بیش از پنج میلیون و پنجاه هزار دز واکسن کووید-۱۹ در سطح استان گیلان تزریق شده است.
وی افزود: از این تعداد، بیش از دو میلیون و ۱۴۶ هزار نوبت اول، بیش از دو میلیون و ۲۰ هزار مربوط به نوبت دوم و ۸۸۵ هزار دز شامل نوبت سوم واکسن کووید-۱۹ بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ایمنی بیشتر جامعه در مقابل سویه  امیکرون با تداوم واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی محقق می شود ، افزود: با دریافت نوبت های کامل واکسیناسیون، در صورت ابتلا به بیماری کرونا، شدت آن خفیف تر و تقریبا هیچگاه موجب مرگ ناشی از آن نمی شود.

دکتر حیدرزاده تصریح کرد: استفاده از ماسک، دوری از تجمعات و دورهمی ها و در صورت ابتلا، ایزوله کردن خود برای حفاظت از جان اطرافیان، مهمترین نکاتی است که باید در موج ششم کرونا رعایت کنیم.
وی در خاتمه  ابراز امیدواری کرد: در صورت رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی و تداوم روند واکسیناسیون در استان، هر چه سریعتر موج ششم کرونا فروکش کرده و کمترین ابتلا و آسیب را در استان و کشورمان شاهد باشیم.

لازم  به ذکر است : در بیش از ۴۰۰ مرکز در سطح استان، به طور روزانه واکسیناسیون کووید-۱۹ انجام می شود