دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار صبحگاهی، شنبه- با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه، اظهار داشت: مراجعان سرپایی در سطح استان در هفته ای که گذشت نسبت به مدت مشابه بیش از دو برابر شده است. وی افزود: علاوه بر افزایش ابتلای خانوارها که شاهد هستیم، روند ابتلای گروه های سنی زیر ۱۸ […]

دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار صبحگاهی، شنبه- با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه، اظهار داشت: مراجعان سرپایی در سطح استان در هفته ای که گذشت نسبت به مدت مشابه بیش از دو برابر شده است.

وی افزود: علاوه بر افزایش ابتلای خانوارها که شاهد هستیم، روند ابتلای گروه های سنی زیر ۱۸ سال و موارد سرپایی گروه سنی میانسال هم در حال افزایش است.

دکتر حیدرزاده در پایان با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و ممانعت از ورود به استان گیلان گفت: متاسفانه هنوز خطر شیوع کرونا در اماکن شلوغ و تجمع ها مانند تالارها و پاساژها جدی گرفته نمی شود در حالی که احتمال شیوع ویروس در اماکن شلوغ بسیار بالا است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه فرایند واکسیناسیون استان با سرعت بیشتری ادامه می یابد ، افزود: تاکنون ۳۷۰ هزار تن از جمعیت هدف استان واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند که با افزایش ظرفیت استان، فرایند واکسیناسیون سرعت می یابد