معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی مجموع بستری های کرونایی این استان، گفت: ۵۰ درصد تست مراجعان سرپایی کرونا در گیلان مثبت است. به گزارش #نگاه شمال ، آبتین حیدرزاده  با اشاره به بهبود وضعیت کرونایی نسبت به هفته گذشته، گفت: بر اساس آمارها تعداد بستری‌های روزانه نزولی است. معاون بهداشتی […]

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی مجموع بستری های کرونایی این استان، گفت: ۵۰ درصد تست مراجعان سرپایی کرونا در گیلان مثبت است.

به گزارش #نگاه شمال ، آبتین حیدرزاده  با اشاره به بهبود وضعیت کرونایی نسبت به هفته گذشته، گفت: بر اساس آمارها تعداد بستری‌های روزانه نزولی است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان ادامه داد: مجموع بیماران بستری از دو هزار و ۱۰۰ نفر به هزار و ۷۰۰ بیمار کرونایی بستری در مراکز درمانی گیلان رسیده است.

وی در ادامه تأکید کرد: کاهش آمارها به معنای خروج استان گیلان از بحران و پیک کرونا نیست بلکه بر اساس آمارهای مراجعات سرپایی حدود ۵۰ درصد تست‌های کرونایی مثبت بوده و نشان دهنده فعالیت بیماری است.

حیدرزاده با اشاره به اینکه شهروندان باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: تا زمان رسیدن به استانداردهای واکسیناسیون و پوشش حدود ۸۰ درصدی جمعیت کشور باید شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت و ماسک استفاده شود.

وی با بیان اینکه پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها نیز باید از سوی شهروندان با جدیت رعایت شود، اضافه کرد: اصناف نیز باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا با کمک کادر درمان هر چه زود از این شرایط خارج شویم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان به آخرین رنگ بندی‌های کرونایی در استان نیز اشاره و اظهار کرد: ۱۲ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های املش، فومن، شفت، رضوانشهر و ماسال در وضعیت نارنجی قرار دارند.