نگاه شمال ، جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت حوزه منابع انسانی این شرکت با حضور معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و پشتیبانی آبفای کشور، رئیس مرکز توسعه منابع انسانی و تحول اداری، مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی ، مدیرکل دفتر حراست و امور محرمانه آبفای کشور با مدیرعامل و معاونین آبفای گیلان […]

نگاه شمال ، جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت حوزه منابع انسانی این شرکت با حضور معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و پشتیبانی آبفای کشور، رئیس مرکز توسعه منابع انسانی و تحول اداری، مدیرکل دفتر توسعه فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی ، مدیرکل دفتر حراست و امور محرمانه آبفای کشور با مدیرعامل و معاونین آبفای گیلان روز شنبه مورخ ۲/۴/۱۴۰۳ در این شرکت برگزار شد.

 

هوشنگ ملایی معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و پشتیبانی آبفای کشور با اشاره به اهمیت حوزه منابع انسانی و تأکید بر ایجاد ساختار مناسب برای ورود نیروها به شرکت تصریح کرد: ضعف قراردادهای واگذاری ساختار است ، باید توجه و حساسیت ویژه به قراردادهای غیرمستقیم برای به کارگیری نیرو داشت و ساختار به پیمانکار ارائه شود و ورود نیرو با تأئید کمیته منابع انسانی و تعریف جنس کار انجام شود.

 

وی با بیان اینکه حمایت از آینده شغلی کارکنان منجر به ایجاد تعلق سازمانی خواهد شد بر اهمیت آموزش نیز تأکید داشت و افزود: آموزش ها باید کاربرداری و تأثیرگذار باشد و افراد یاد بگیرند و سپس دانش را انتقال دهند.

 

سپس سید محسن حسینی رئیس مرکز توسعه منابع انسانی و تحول اداری آبفای کشور با اشاره به اقدامات موثر آبفای گیلان در پرداخت مطالبات و روند رو به رشد شرکت اظهار داشت: افزایش بهره وری باید مورد توجه قرار گیرد و تدوین سند جامع منابع انسانی برای انتخاب یک الگوی مناسب برای ارزیابی ضروری است .

 

وی در ادامه افزود: بازدید از برنامه استان های موفق کمک خواهد کرد در زمان کوتاه تری به نتایج دلخواه برسیم و استفاده از تجربیات سایر استان ها برای بدست آوردن ایده های مناسب بسیار حائز اهمیت است.

 

حسینی با تأکید بر اهمیت نگهداشت نخبگان و حفظ این سرمایه های انسانی تصریح کرد: اجرای طرح صلاحیت حرفه ای نیز آغاز شده و جانشین پروری بصورت پروژه ای در کل شرکت ها اجرا خواهد شد.

 

وی سرانه آموزش آبفای گیلان را مناسب دانست و بر اجرای حضوری دوره ها به منظور افزایش اثربخشی آن تأکید نمود و گفت: انتظار می رود کارکنان با جدیت در دوره ها حضور یابند و ارائه گواهینامه شایستگی نیز برای ارتقاء شغلی در حال اجراست.

 

رئیس مرکز توسعه منابع انسانی و تحول اداری آبفای کشور یادآور شد: برای تحقق افکار و برنامه های سازمانی باید نیروهای خوبی پرورش دهیم و این امر محقق نمی گردد مگر با اجرای دوره های آموزشی مستمر که در رشد و تحول سازمانی بسیار تأثیرگذار است.

 

در ادامه میکائیل حسینی مدیرکل دفتر حراست و امور محرمانه آبفای کشور نیز اظهار داشت: سلامت سازمان یکی از شاخص هایی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و شایسته سالاری در انتصابات منجر به رشد و ارتقاء سازمانی خواهد شد و باید اقداماتی فراتر از برنامه های متعارف برای رسیدن به وضعیت مطلوب داشت .

 

سپس علیرضا غیاثی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای برون رفت از چالش های موجود، اظهار داشت: نحوه توزیع درآمدها در این شرکت با ساختار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هماهنگ است و با احصاء هزینه ها، برش های سه ماهه و شش ماهه در بخش درآمد و هزینه انجام شده و بر اساس آن چشم اندازی برای شرکت ترسیم شد.

 

وی با تأکید بر اینکه ملاک اجرای برنامه ها، پیش روی براساس بودجه پیش بینی شده می باشد افزود: در کارگروه منابع مالی، نظام پرداخت به خوبی مشخص می باشد.

 

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اجرای طرح ساماندهی نیروها بر اساس کار تعریف شده اظهار داشت: تمامی قراردادهای این حوزه نیز ساختار خوبی دارد و تخصص های مورد نیاز در سامانه HRM ثبت شده است و روند اجرای مناقصات بدرستی انجام می گیرد.

 

گفتنی است در این نشست معاونت منابع انسانی و تحقیقات گزارشی از وضعیت حوزه منابع انسانی و معاونت مالی و پشتیبانی گزارشی از وضعیت حقوق و دستمزد ارائه نمودند که موارد مطرح شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

 

در پایان ضمن قدردانی از اقدامات خوبی که در آبفای گیلان انجام شد تداوم این جلسات را برای همفکری و همگرایی بسیار موثر دانستند.