نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز با حضور دکتر محمد جلایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از اساتید و اعضای هیئت‌علمی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار […]

نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز با حضور دکتر محمد جلایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از اساتید و اعضای هیئت‌علمی در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

دکتر محمد جلایی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در این نشست، با اشاره به آیه شریفه ۱۱ سوره مبارکه رعد، اظهار کرد: خداوند نگهبانان و حافظانی را بر ما قرار داده و در ساحتی دیگر تغییر سرنوشت ما و جامعه را درگرو تغییر خود ما انسان‌ها قرار داده است.

وی انتخابات را یک نعمت دانست و گفت: بسیاری از کشورهای منطقه از این نعمت برخوردار نیستند و چه‌بسا برخی از کشورها که انتخابات دارند، فرایند انتخابات در آن مردم پایه نیست.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، عقل را صراط و علم را نور دانست و گفت: با عقل و علم می‌توان راه درست را شناخت و به‌سوی آن حرکت کرد.

دکتر جلایی با بیان اینکه برای تعیین سرنوشت روشن و آینده‌ای امیدبخش باید درون خود را ساخت، گفت: انسان با هر هویت و گونه شخصیتی، در انتخابات ایران حق رأی دارد و می‌تواند در سرنوشت خود و جامعه، سهیم باشد.

وی با بیان اینکه باید بین انتخابات، هرج‌ومرج، دیکتاتوری و بی‌نظمی یک‌راه را برگزید، گفت: انتخابات بهترین راه و شیوه‌ای مرسوم و متداول برای ایجاد نظم و رشد همه‌جانبه در کشور است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه جمهوری اسلامی بدون مشارکت مردم معنا و مفهوم ندارد، گفت: باید با تمهید مقدمات و رفع مشکلات و موانع موجود، زمینه را برای حضور پرشورتر در انتخابات فراهم کرد.

دکتر جلایی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۴۴ نامزد انتخابات در استان گیلان حضور دارند، افزود: گیلان ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که با تعداد نامزدهای فعلی می‌توان گفت حدود ۳۴ نامزد برای هر کرسی در استان وجود دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اذعان به اینکه ۵۱ نامزد نمایندگی برای یک کرسی مجلس کل کشور در حال رقابت هستند، گفت: نزدیک به ۱۰ درصد نامزدهای انتخابات در گیلان از بانوان هستند.

به گفته دکتر جلایی، ۴۰ هزار و ۵۰۰ نفر در استان گیلان از عوامل اجرایی، نظارتی و بازرسی و محافظین صندوق‌های انتخابات هستند.