به گزارش نگاه شمال سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و نزدیکی ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: به همین منظور برنامه‌های فرهنگی و هنری در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در سطح استان‌ها برگزار می‌شود. معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در […]

به گزارش نگاه شمال سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و نزدیکی ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: به همین منظور برنامه‌های فرهنگی و هنری در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در سطح استان‌ها برگزار می‌شود.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در همین راستا کارگاه و نشست شعر در این استان برگزار می‌شود، گفت: این کارگاه با عنوان پویش «تلمذ شاعرانه» و در شهر لاهیجان برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: توجه به اشعار آئینی، بزرگداشت روحانی مبارز و هویت ملی گیلانیان «میرزا کوچک جنگلی» و پاسداشت یاد و خاطره سردار رشید جبهه مقاومت «حاج قاسم سلیمانی» رویکرد اصلی این پویش است.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان اینکه یکی از محورهای این حرکت فرهنگی هنری حضور در منازل اساتید برجسته گیلانی و استفاده از تجربیات آنها است، گفت: استاد «م. موید» یکی از این اساتید برجسته گیلانی با شهرت ملی است.

وی با اشاره به دعوت از شاعران آئینی استان گیلان برای حضور در منزل این استاد، افزود: قرار است روز جمعه هفته جاری جمعی از شاعران آئینی استان گیلان در روضه خانگی استاد «م. موید» در منزل وی حضور یافته و از محضر استاد استفاده کنند.

مصباح اضافه کرد: این حرکت فرهنگی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با مشارکت انجمن ادبی قلم و مؤسسه فرهنگی هنری اکسون برگزار می‌شود.