مهندس غلامرضا منصفی رئیس شورای شهر لنگرود؛ رمز موفقیت شورای پنجم ،تعامل و همدلی  اعضای شورا و مدیریت شهری بود شوراهای اسلامی به عنوان یک نهاد برآمده از میان مردم، به عنوان یک پارلمان محلی در کشور می توانند نقش کلیدی و اثرگذار در رفع مشکلات داشته، و نماد حاکمیت دموکراسی و مشارکت مردم در […]

مهندس غلامرضا منصفی رئیس شورای شهر لنگرود؛

رمز موفقیت شورای پنجم ،تعامل و همدلی  اعضای شورا و مدیریت شهری بود

شوراهای اسلامی به عنوان یک نهاد برآمده از میان مردم، به عنوان یک پارلمان محلی در کشور می توانند نقش کلیدی و اثرگذار در رفع مشکلات داشته، و نماد حاکمیت دموکراسی و مشارکت مردم در مدیریت امور شهری و روستایی باشند.

شورا مفهومی است قرآنی، روايی(و امرهم شورا بينهم، و شاورهم في الامر و  … ) مفهوم شورا و مشاركت نشان دهنده  بنيادهای زندگی  اجتماعی مبتنی بر همكاری و همفكری است. به تعبيری شورا تشريك مساعی و همفكری كردن درباره  موضوعی است و اتخاذ تصميم گروهی درباره آن موضوع، بنابراين با تشريك مساعی و شور و مشورت در امور زندگی  عملاً فعاليتی قرآنی روايی محقق می شود كه ضمن ترويج فرهنگ قرآنی اسلامی، آن عمل عبادت نيز محسوب می گردد.

در نشست خبری که بمناسبت نهم اردی بهشت ماه و روز شوراها در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود  با حضور اعضای شورا و خبرنگاران برگزار شده بود مهندس غلامرضا منصفی  رئیس شورای شهر لنگرود  ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، روز شورا  را به همکاران دیگر تبریک گفت و افزود ؛ در دوره پنجم شورای اسلامی لنگرود همدلی توام با آرامشی در مجموعه مدیریت  شهری وجود دارد که بینظیر است و به گواهی همه کارشناسان همین همدلی  موجب ایجاد اتفاقاتی خوب برای این شهر شد .

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت مدیریت شهری در ابتدای شروع کار شورای این دوره  گفت ؛ خداوند متعال را شاکریم که به ما این توانایی را داد تا بتوانیم بسیاری از پروژه ها را به نتیجه برسانیم .

 وی به مهمترین اقدامات شورا و شهرداری طی این سالها اشاره کرد و گفت ؛ 

طی چهار سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار متر مربع روکش آسفالت در تمامی محلات و خیابان‌های اصلی سطح شهر انجام شده و   بالغ بر  ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود ؛  آسفالت محلات را از منطقه کلیدبر آغاز کردیم و بعد کیاکلایه  و ۳۵ متری و انزلی محله ( طی دو سال متوالی ) چالکیاسر و اقا سید عبدالله و قصاب محله ، رکج‌محله ، راه پشته و … آسفالت شد . گفتنی ست کوچه هایی که بیش از بیست سال آسفالت نشده بود روکش آسفالت  آنان انجام شد و رضایت اهالی این ‌منطقه به مقدار بسیار زیادی تامین شد.

منصفی خاطر نشان کرد؛  قسمت کمی از  پروژه  اسفالت کوچه ها  باقیمانده است که انشالله با همیاری مردم بزودی انجام می شود .

اقای منصفی به پروژه بازسازی باغ ملی  اشاره کرد و گفت ؛  این پروژه از مهرماه ۱۳۹۸ آغاز و طی مدت ۲۰ ماه تکمیل و به بهره‌برداری رسید که کل مبلغ هزینه شده برای این پروژه ۱۹،۲۲۸،۰۰۰ ریال بوده است.

طرح بازآفرینی شهری و محوطه سازی جنب پل خشتی این پروژه به متراژ ۷۰۰۰ مترمربع شامل نصب کفپوش های سنگی، نصب صندلی در سال ۱۳۹۸ انجام و به مدت ۷ ماه تکمیل شده که برای انجام این پروژه مبلغ۱۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰
ریال هزینه شده است.

طرح بازآفرینی شهر و نصب سنگ فرش پیاده رو و دور میدان انقلاب مرکز شهر.  این پروژه به متراژ ۱۰۰۰ متر مربع در پیاده‌رو و دو هزار متر مربع در میدان سنگ فرش انجام شده که کلاً مبلغ هزینه شده برای پروژه مذکور۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰
ریال از اعتبارات داخل استان هزینه شده است.

یکی از پروژه های بسیار  مهمی که مدیریت شهری لنگرود توانست تا حدود زیادی  به نتیجه برساند احداث کارخانه کمپوست بود.  این کارخانه در سال ۱۳۹۶ آغاز شد و در حال حاضر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که هم اکنون هماهنگی های لازم برای خرید دستگاه
ویندرو از کشور آلمان پس از رفع بوروکراسی های اداری  انجام رفته است و طی دو هفته آینده  کار آن به اتمام می رسد.

منصفی با تاکید بر اینکه تاکنون ۱۸ میلیارد تومان برای این کارخانه  هزینه شده  است گفت ؛ برای تکمیل پروژه به ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است .

 مهندس منصفی یادآور شد؛  قرار بود در نیمه اول اردی بهشت امسال این کارخانه با حضور مسئولین کشوری  افتتاح شود.‌ انشالله پس از برطرف شدن شرایط سخت کرونایی طی  روزهای  اینده این پروژه به بهره برداری می رسد.

پروژه لوله گذاری هدایت آب های سطحی شهر یکی دیگر از پروژه های مهم مدیریت شهری بود. به خاطر دارید که خیابانهای  شهر لنگرود به هنگام بارندگی دچار آبگرفتگی شدید می شد . جمع آوری آبهای سطحی  در خیابان امام خمینی  در سال ۱۳۹۷ آغاز شد  و طی مدت چهار ماه به بهره‌برداری رسید.  کل مبلغ هزینه شده برای اجرای این پروژه
از محل اعتبارات داخلی هزینه شده  و  کل متراژ انجام شده مقدار ۷۵۰ متر است که با لوله‌های ۱۵۰۰ فشارقوی منهول های بتنی پیش ساخته انجام گرفته است.

طرح دیوار سازی رودخانه بزرگ شهر از سال ۱۳۹۷تا  ۱۳۹۹ انجام شد و کل متراژ دیوار سازی ۳۰۰ متر طول با هزینه کل سه و نیم میلیارد تومان در جلوی آرامستان و روبروی آن و  روبه روی مسجد غروی انجام گرفت  و  در حال بهره برداری است که جهت تکمیل و ادامه پروژه در کاسه گرمحله ۵۵۰۰۰۰۰۰۰۰
ریال اعتبار نیاز است.

طرح پیاده روسازی پارک حاشیه انتهای جاده چمخاله به متراژ به مقدار ۴ هزار متر مربع و هزینه کل سه میلیارد تومان انجام شده و قسمتی از آن در حال بهره برداری و برای تکمیل پروژه  به ۲ میلیارد دیگر اعتبار نیاز است.

احداث پل درویشانبر به عرض ۹ متر مربع هزینه حدود یک و نیم میلیارد تومان انجام شده  و به جهت تکمیل و احداث رمپ های ورودی و خروجی پل حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 مهندس غلامرضا منصفی با تاکید بر این مسئله که شهر لنگرود کوه و دریا ندارد و خانه های تاریخی این شهر باید حفظ شود گفت ؛ خانه دریابیگی متاسفانه بر اثر حادثه سوخت و خانه منجم باشی هم در حال ویرانی ست .‌رایزنی های لازم برای حفظ این خانه صورت گرفته و ما تلاش داریم این میراث ارزشمند را حفظ کنیم.

رئیس شورای شهر لنگرود  به بازسازی پل خشتی اشاره کرد و افزود ؛ این مکان در گذشته پارکینگ بود و هم اکنون به بهترین شکل بازسازی  شد. هر چند در بدو شروع به کار مشکلاتی وجود داشت اما همگان از نتیجه کار راضی هستند و چشم اندازی خوب برای شهر ترسیم شد.

منصفی به اعم کارهای انجام شده توسط شهرداری و شورای پنجم شهر لنگرود اشاره کرد و گفت ؛

ساماندهی میادین سطح شهر و ساخت میدان امام حسن مجتبی علیه السلام .
مشارکت و مساعدت در اجرای کلیه برنامه های فرهنگی مناسبتی و یادواره‌های شهدا.
ایجاد فضای همدلی توام با آرامش در بین مدیران شهری.
اجرای طرح ۳۰ باب مغازه تجاری طرح سرمایه‌گذاری در بلوارجمهوری.
عقب‌نشینی و آزاد سازی معابر در چندین نقطه  خصوصا در میدان بسیج ترانس برق.
تجهیز ناوگان خدمات شهری که شامل  خرید دو دستگاه خودرو پرس زباله دو دستگاه وانت نیسان. تیغه برف روب دو دستگاه خودروی سواری و …
نصب چراغ های روشنایی آنتیک در بلوارآزادی دور میدان بسیج در میدان انقلاب( میدان بسیج تا میدان امام حسن مجتبی )
تکمیل و تجهیز پیاده راه سلامت واقع در پارک فجر.

زیرسازی و پیاده رو سازی پیاده راه طبیعت در خیابان شهدا.
ساخت تابلوی قبل از میدان شهید املاکی تابلوی ورودی شهر .
نصب پرچ نوری در پارک فجر .
چراغانی دور محوطه پارک فجر.
یکسان سازی استخرهای شماره یک و دو در پارک فجر.

احداث خیابان قوام.

زیرسازی و لوله‌گذاری خیابان شهید چمران و آماده سازی جهت آسفالت .
مشارکت در اجرای طرح مواسات و همدلی و کمک مومنانه در چندین مرحله (سپاه. انسرمحله ،موبندان، سفید آستانه، مسجد شهدا)
نصب پایه استند های تبلیغاتی در سطح شهر و ۲۰ عدد میله پرچم ۴۰ متری در میدان شهید املاکی با پرچم یا فاطمه زهرا.
نقاشی دیواری و زیرسازی معابر شهری.

 در راستای حمایت های  ورزشی مدیریت شهری ،

ساخت و تجهیز مجموعه ورزشی چند منظوره در جوار آقا سید محمد( فوتسال به پینت‌بال با مشارکت بخش خصوصی)

تعرفه زمین جهت ساخت مجموعه ورزشی ساحلی در ضلع جنوبی در پارک فجر.

اهدای اقلام ورزشی به مجموعه‌های فرهنگی .پایگاه‌ها کانون مساجد و غیره.
کسب عناوین برتر استانی کشوری و بین‌المللی توسط ورزشکاران باشگاه شهرداری علی الخصوص در رشته‌های وزنه‌برداری والیبال کشتی و فوتسال بانوان انجام شد .

و در راستای حمایت های فرهنگی هم ، یادمان‌های فرهنگی رقص روی یک پا اسماعیل یکتایی ، همایش گیل مانا در وصف  سردار حق بین، همایش  دکتر محمدجعفر جعفری لنگرودی ، برگزاری  جشنواره نیلوفرابی،  یادمان شهدای کلیدبر ، روحانی و شاحض، برگزاری مسابقه
اطلاعات عمومی ، و ترویج فرهنگ کتابخوانی از جمله آنان بود.

غلامرضا منصفی  در پایان صحبتهای خود از تلاشهای تک تک اعضای شورا تشکر کرد و گفت از حضور سرمایه گذاران و خیرین درین شهر استقبال می کنیم. ‌یکی از نیازهای مهم شهر احداث هتل است که امیدواریم این مهم با حضور سرمایه گذاران به انجام برسد.

 در این جلسه دیگر اعضای شورا ضمن ایراد سخنانی کوتاه روز شورا را تبریک ‌گفتند و اظهار امیدواری کردند عملکرد شورای پنجم  مورد  توجه و رضایت شهروندان قرار گرفته باشد

  • نویسنده : سهیلا بی غم