مهندس کاظم مهدی نژاد کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان؛ اولویت برنامه های من بر توسعه صنعت  توریسم و آوردن سرمایه گذار  استوار است مهندس کاظم مهدی نژاد کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان  است . وی مدیر اجرایی بیمارستان میلاد لاهیجان و مشاور شرکت گیلان پاکان است .  او دارای مدرک کارشناس […]

مهندس کاظم مهدی نژاد کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان؛

اولویت برنامه های من بر توسعه صنعت  توریسم و آوردن سرمایه گذار  استوار است

مهندس کاظم مهدی نژاد کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان  است .
وی مدیر اجرایی بیمارستان میلاد لاهیجان و مشاور شرکت گیلان پاکان است .
 او دارای مدرک کارشناس ارشد مدیریت و کارشناسی مهندس کامپیوتر بوده و آشنا به تمامی مشکلات شهر است .
این مرد جوان لاهیجی معتقد است در ۱۵ سال اخیر  کارهای محدودی برای این شهر صورت گرفته  و آنچنان که شایسته این شهر بوده به آن توجه نشده است.
با او از دغدغه هایش و انگیزه هایش برای ورود به شورا به گفتگو نشستیم.
مهندس کاظم مهدی نژاد در ابتدای صحبت‌هایش گفت؛  شعار من  این است جوانان می توانند .
 و اینکه هر محله یک بهشت است و معتقدم میتوان برای هر محل یک بهشت ایجاد نمود.
او می گوید ؛ باید برای هر محله امکانات خاصی را در نظر بگیریم چه از نظر ورزشی و  چه از نظر رفاهی که جوانان و خانواده‌ها بتوانند از امکانات آنجا بهره ببرند و سلامت افراد اولویت اول آنها باشد .
وی با انتقاد از اینکه چرا ارزش گذاری  املاک  در شهرستان لاهیجان دارای تفاوت های چشمگیری است گفت؛  فاصله بین شمال  و جنوب و شرق و غرب لاهیجان آنچنان نیست اما تفاوت قیمت ها سرسام آور بوده و این ارزش گذاری ها باعث می شود که به محلات آنچنان که باید توجه نشود و فاصله طبقاتی بیشتر شده و ایجاد محرومیت شود.
وی افزود؛  اگر ما بتوانیم این تفاوت‌ها را کاهش دهیم به نتیجه های بسیار خوبی خواهیم رسید .
وی با اشاره به پتانسیل های این شهر گفت . به نظر من لاهیجان  بعنوان عروس گیلان قابلیت توریسم پذیری  بالایی دارد و باید سرمایه گذار به آن ورود کند.‌اما ورود سرمایه‌گذار مستلزم داشتن خیلی چیزها است به دلیل اینکه سرمایه‌گذار و کارشناسان آنان  نوسان ها را می بینند و بر اساس آنها برنامه ریزی میکند . بنابراین باید بتوانیم زمینه ورود آنان  را فراهم آوریم .
مهندس کاظم مهدی نژاد با بیان این مطلب که سالهای  قبل رنسانس خوبی در این شهر به وجود آمد گفت ؛  در آن وقت  اتوبان‌های شهر به سمت خارج از شهر رانده شد. به عقیده من اتوبانها محلی برای رونق و  تجاری شدن یک  شهر به حساب می آمدند . اما اینچنین نشد و شهر نشینی هم به آنجا انتقال یافت.
وی خاطر نشان کرد ؛  باید از اتوبان ها یا از امکاناتی که به سمت خارج از شهر هدایت می‌شود برای تجاری شدن بیشتر شهر  استفاده می‌شد نه  برای شهرنشینی و شاهد هستیم که  بعد گذشت  چند سال دوباره این چرخه شهر نشینی به داخل شهر رانده شد .
از طرفی معتقدم که باید به بافت فرسوده شهر توجه بیشتری شود و در واقع به گونه ای بهتر بر اساس رتبه بندی ساماندهی و امتیازاتی به این مناطق داده شود و قاعدتاً در برخی از مناطق هم به سوی محیط های تجاری و مسکونی رو آورده شود و  البته در کنار آن به مقوله گردشگری هم باید توجه ویژه نمود.‌
کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان   با انتقاد از اینکه بام سبز محلی عالی  برای جذب توریست است و طی این سالها توجه خوبی به آن نشده گفت؛ نه تنها کاری برای این منطقه زیبای گردشگری صورت نگرفته،  حتی آلاچیق داران و مغازه داران آنجا را بیرون کردند . این در حالیست که حضور آنان  در ساعات شبانه ، معبری امن برای شهروندان و گردشگران به حساب می‌آمد .‌به عقیده من این مغازه داران  باید به شیوه جدید در این مکان ساماندهی می شدند  و  در آنجا باقی می ماندند .
وی به قابلیت دیگر گردشگری  این شهر  اشاره کرد  و گفت؛  تالاب سوستان و حاجی آباد  از جمله  نقاط خوب گردشگری این شهر هستند و  تمرکز بر روی آنان برای این شهر سودآوری زیادی خواهند داشت.
وی با اعلام  این ‌مطلب که  درگذشته  درباره بهره برداری از تالاب حاجی آباد صحبت‌هایی شد ولی عملاً  کاری برای آن انجام نشد  گفت  ؛  اولویت کار من بر توسعه صنعت  توریسم و آمدن سرمایه گذار  استوار است.  چون اینکار  باعث ایجاد درآمد پایدار  می‌شود و این دقیقا چیزی است که این شهر به آن احتیاج دارد.
به نظر من توسعه  گردشگری اشتغال زایی به وجود می‌آورد و ایجاد اشتغال چیزی است که همیشه دغدغه  فکری من بوده است.
وی تصریح کرد ؛  شهرداران و شوراها در دوره‌های قبل کارهای خوبی انجام دادند اما کاستی‌هایی داشتند و بر روی عملکرد منافع شهری تمرکز کمتری داشتند . مثلا بازپس‌گیری جزیره یکی از عملکردهای خوب این شورا بود اما برای فضای بافت فرسوده شهر کار زیادی انجام نشد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های خود را در ۲۵ مورد برای این شهر نوشته ام گفت؛  آرامستان لاهیجان تا دو سال آینده پر می‌شود.  فضای کلی شهر برای دفن اموات کلاً به آقا سید مرتضی و  آقا سید محمد تقسیم شده است،  اما باید مکانی جدید ایجاد شود و این فضای جدید یکی از نیازمندی‌های این شهر است.
مهندس مهدی نژاد  افزود؛   شنیده شده که دو قطعه  زمین برای این مورد خریداری شده اما هنوز کاری برای آن انجام نشده است.
وی به حل مشکل ترافیک شهر در روزهای شلوغ و ایام تعطیل سال پرداخت و  گفت  این مشکل باید با برنامه‌ریزی مناسب حل شود.
 مهندس مهدی نژاد  درباره بازار عاقلیه لاهیجان گفت که این بازار فاقد ساماندهی لازم است و با وجود اینکه دارای ۱۶۰  کسبه است اما هنوز فاقد  سرویس بهداشتی است و این چیزی نیست که  زیبنده این شهر باشد.
مهدی  نژاد به حاشیه‌ دور استخر لاهیجان اشاره کرد و گفت میتوان فضایی مناسب را در آنجا طراحی کنیم که همشهریان ما در آنجا آرامش بیشتری داشته باشند و همینطور باعث  جذب توریست شود .
به عقیده من هیچ کاری برای فضای اطراف استخر  در طول  ۲۰ سال اخیر  صورت نگرفته است . مثلا می توان المان ایرانگردی به طول دو متر  را در آنجا قرار داد  که قطعاً موجب افزایش توریسم  می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یک درصد از جزیره هنوز آزاد نشده اما آب های استخر لاهیجان آزاد است گفت ؛ برای این آب نیز  می توان سرمایه گذاری کرد و از آن برای تجاری شدن بیشتر شهر استفاده کرد.‌
مهندس کاظم مهدی نژاد  کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان گفت؛ من وابسته به هیچ جناحی نیستم و  از تفکر سیاسی هیچ حزبی پیروی نمی کنم چرا که معتقدم شورا محل تجمع سیاسیون نیست. شورا محل تجمع افراد خوب، سالم ،  نابغه و کار بلد شهر  است که فکری برای ارتقاء و پیشرفت شهر دارند و دغدغه مند هستند .
وی در پاسخ به این سوال که اگر منتخب نشود چه حسی خواهد داشت  گفت؛  معتقدم شورا آخر دنیا نیست و شهروند لاهیجانی باید برای این شهر  افتخار بیاورد. ‌ من قبل از ورودم به شورا پسماند شیرابه زباله تموشل را تبدیل به آب کشاورزی کردم.  من قبل از ورود به شورا  به این مردم خدمت کردم و فکر می‌کنم نسبت  به آیندگانم مسئول هستم و با این وجود معتقدم اخلاق انتخاباتی را نباید ببازم .
وی تاکید کرد؛ حضور من در تشکیلات شورا برای من مهم است و علاقه مند به کار در این حیطه هستم اما قطعا  به هر شکل ورود نخواهم کرد.‌
 مهندس کاظم مهدی نژاد کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر لاهیجان  در پایان گفت؛  به عقیده من مشارکت خوبی در این دوره از سوی مردم خواهیم داشت .مردم ما از شعور بالایی برخوردارند.
  و در خاتمه باید بگویم‌ شهر لاهیجان شهر بزرگ و زیباییست  با مردمانی فرهیخته و توانمند ، که به عقیده من در گذشته به این شهر توجه چندانی نشده و حالا  به همت اعضای جدید  می تواند  چهره جدیدی از این  شهر  و قابلیت  های آن‌ نمایان شود و در جایگاه شایسته خود قرار بگیرد
  • نویسنده : سهیلا بی غم‌