به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا) ؛ نشست مشترک مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای شورای سلامت شهرستان رشت به ریاست دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار و آخرین هماهنگی‌ها در راستای تزریق واکسن در رشت موردبررسی قرار گرفت. دکتر ارسلان سالاری […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا) ؛ نشست مشترک مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعضای شورای سلامت شهرستان رشت به ریاست دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار و آخرین هماهنگی‌ها در راستای تزریق واکسن در رشت موردبررسی قرار گرفت.

دکتر ارسلان سالاری – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با تقدیر از مشارکت همه مسوولان استانی و شهرستانی در اجرای واکسیناسیون، اظهار کرد: از فردا برای تزریق دوز دوم واکسن اغلب مراکز تزریق واکسیناسیون بازگشایی خواهند شد تا تزریق واکسن تسهیل شود.

وی با بیان اینکه تا شنبه هفته آینده حدود ۳۰ هزار دوز واکسن در رشت تزریق خواهد شد، افزود: هر پایگاه واکسیناسیون که شمار مراجعات در آن زیاد هستند باید یک مسوول داشته باشد تا نظم‌بخشی مورد انتظار در داخل و بیرون مرکز تأمین شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم تمهید مقدمات کافی جهت تزریق واکسن کرونا با تعداد دوز بیشتر در هفته‌های آتی تأکید کرد و گفت: به زودی محموله جدید واکسن به کشور وارد می‌شود که طبیعتاً بخش عمده‌ای از این محموله واکسن در اختیار گیلان نیز قرار خواهد گرفت. ازاین‌رو ضرورت دارد آمادگی‌ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون و همچنین نیروی انسانی موردنیاز در مراکز تزریق فراهم شود.

دکتر سالاری با اشاره به تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت افزایش و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی بهداشتی درمانی، گفت: به سبب عقب‌ماندگی‌های عدیده در حوزه بهداشت و درمان، بیشترین تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تقویت و افزایش زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی متمرکزشده بود اما باید به همان میزان تمرکزها به سمت واکسیناسیون و تسریع در این جهت معطوف شود.

لازم به ذکر است ؛ در این نشست علاوه بر معاونین و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مهندس علی فتح‌اللهی فرماندار و رییس شورای سلامت شهرستان رشت و همچنین فرماندهان سپاه و انتظامی این شهرستان نیز حضور داشتند که آمادگی خود جهت افزایش مراکز واکسیناسیون و تأمین امنیت داخلی و بیرونی مراکز تزریق واکسن اعلام کردند