وزیر بهداشت گفت: در ماه‌های آینده ما به عنوان یکی از تولیدکنندگان واکسن کرونا در منطقه، چه برای داخل کشور و چه خارج از کشور با نظر سازمان بهداشت جهانی عمل می‌کنیم.

به گزارش نگاه شمال به نقل فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت در نشست خبری با احمد المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اقدامات ایران در خصوص مبارزه با کرونا، اظهار داشت:در ۱۳ ماه درگیر با مدیریت کرونا ارتباط بسیار خوبی با سازمان بهداشت جهانی داشتیم. چرا اعلام می کنم سیزده ما؛ برای اینکه الان نزدیک به یکسال است که از کرونا می گذرد و حداقل یک ماه قبل از زمانی که در ووهان اعلام شد ما خودمان را برای مدیریت بیماری آماده کردیم.

وی ادامه داد:علی رغم تحریم‌های ظالمانه مدیریت بیماری توسط ما یکی از مدیریت‌های موثر در منطقه بوده است.در مسیر مبارزه با کرونا همه دستگاه‌ها از جمله ریاست جمهوری، قوه قضائیه ، بسیج، هلال احمر و سازمانهای مردم نهاد مشارکت داشتند و این برای مسئولان بین المللی بسیار قابل اهمیت بود.

وزیر بهداشت ابراز داشت: علی رغم فشارهای ناشی از تحریم‌ها می‌توانیم ادعا کنیم در ایران هیچ بیماری  در هیچ استانی بدون سرویس پزشکی نماند.

نمکی با بیان اینکه ‌توانستیم حتی تبعه‌های کشورهای دیگر را به صورت رایگان در بیمارستان‌های خود پذیرا باشیم،یادآور شد:بسیاری از تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی را در طول کرونا با وجود تحریم ها تهیهو تولید کردیم و حتی به عنوان صادر کننده باشیم.

وزیر بهداشت با اشاره به آخرین اقدامات ایران در عرصه تولید واکسن کرونا، خاطرنشان کرد: گام‌های بسیار خوبی در این خصوص برداشته‌ایم و همانطور که در نشست تخصصی اعلام کردم، در ماه‌های آینده به عنوان یکی از تولیدکنندگان واکسن کرونا در منطقه چه برای داخل کشور و چه خارج از کشور با نظر سازمان بهداشت جهانی عمل می‌کنیم.

وی با خطاب قرار دادن مدیر بهداشت جهانی، خاطرنشان کرد: از شما خواهش می‌کنم ضمن استمرار حمایت از ایران  در شفاف‌سازی عددها در منطقه کمک کنید و صحت آمارهای مربوط به ایران را با راستی‌آزمایی در منطقه برای مردم  مشخص شود.

انتهای پیام/