هدف‌گذاری صمت گیلان برای دستیابی به صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری مدیر کل صمت گیلان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز گفت: در سال‌جاری برای رسیدن به صادرات غیرنفتی ۹۰۰میلیون دلاری گیلان هدف‌گذاری شده است.   به گزارش  نگاه شمال و به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری یکی […]

هدف‌گذاری صمت گیلان برای دستیابی به صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری

مدیر کل صمت گیلان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز گفت:

در سال‌جاری برای رسیدن به صادرات غیرنفتی ۹۰۰میلیون دلاری گیلان هدف‌گذاری شده است.

 

به گزارش  نگاه شمال و به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری یکی از دو سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امروز با بیان اینکه هدف گذاری ما در بخش صادرات امسال،  ۹۰۰ میلیون دلار پیش بینی شده است گفت:  به عنوان دبیرخانه صادرات غیر نفتی برای افزایش توان و صادرات محصولات باکیفیت داخلی درصدد راه اندازی شرکت های صادراتی هستیم تا در این حوزه متحد عمل کنیم.

تیمور پورحیدری با بیان اینکه سال گذشته ۸۴۱ میلیون دلار تجارت از این استان انجام شد ، افزود: این رقم نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۰ درصد رشد داشت.

 

وی با بیان اينکه در این استان ۷۳۱ کارت بازرگانی فعال وجود دارد ، گفت:  بیش از ۳۱۹ کارت بازرگانی در سال گذشته صادر و موجب افزایش ۳۲ درصدی صادرات استان شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه به‌ منویات رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های ایشان در حوزه اقتصادی و تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود:  طبق برنامه ریزی در حوزه صنعت و در زمینه انواع واحدهای فولادی و صنایع سلولزی، اوراق فشرده چوبی، پالت سازی، صنایع دارویی، لوازم خانگی، نساجی و کیک و کلوچه از استانهای سرآمد کشور محسوب می شویم.

وی توجه به صنایع مدرن و با تکنولوژی روزآمد را موجب اعلام آمادگی  ۱۹۵ واحد برای ورود به عرصه دانش بنیان عنوان کرد و گفت:  در حال حاضر  ۹۵ واحد دانش بنیان در استان فعال هستند.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه حوزه معدن را پشتوانه عمران و آبادانی صنایع و کارخانجات و همچنین پروژه های عمرانی دانست و افزود:  ۵۱ معدن دارای پروانه بهره برداری در این استان در حوزه مصالح معدنی فعالیت می کنند که ۷۰۰ نفر در این حوزه اشتغال دارند و معادن راکد و فاقد بهره برداری نیز شناسایی شده و ۴۰ معدن راکد سال گذشته به مزایده گذاشته شد و ۲۳ محدوده معدنی در حال واگذاری به سرمایه گذاران است.

تیمور پورحیدری همچنین با بیان اینکه در حوزه صنعت بیش از هزار ۸۹۶ پروانه صنعتی و کارخانه تولیدی در گیلان وجود دارد گفت : ۷۴ هزار و ۹۰۰ نفر در بخش های مختلف در این کارخانه ها  مشغول فعالیت هستند.

وی همچنین افزود: در سفر اخیر وزیر صمت به استان ۳ طرح صنعتی بزرگ با مجموع سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال ۴۲۰ نفر در گیلان به بهره‌برداری رسید.