هشدارهاي پليس گيلان براي پيشگيري از سرقت خودرو گروه استان‌ها – گیلان – رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص توجه به توصيه‌هاي انتظامي براي پیشگیری از سرقت خودرو به شهروندان هشدار داد. سرهنگ “علیرضا حدادی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با تاکید بر اینکه رعایت توصیه‌ها و هشدارهای انتظامی می‌تواند از وقوع بسیاری […]

هشدارهاي پليس گيلان براي پيشگيري از سرقت خودرو

گروه استان‌ها – گیلان – رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص توجه به توصيه‌هاي انتظامي براي پیشگیری از سرقت خودرو به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ “علیرضا حدادی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با تاکید بر اینکه رعایت توصیه‌ها و هشدارهای انتظامی می‌تواند از وقوع بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کند، اظهار داشت: سارقان در اكثر موارد از سهل‌انگاري افرادي كه خودروهاي خود را به صورت روشن يا بدون تجهيزات بازدارنده در مکان‌هاي خلوت و فاقد روشنايي پارك مي‌كنند، استفاده كرده و ظرف چند ثانیه اقدام به سرقت اين وسايل نقليه مي‌كنند.

وي در ادامه نکاتی را براي پیشگیری از سرقت خودرو به شهروندان توصيه كرد:

هشدارهاي پيشگيرانه سرقت خودرو:

۱- خودرو را هرگز به صورت روشن حتي براي لحظه‌اي خريد رها نکنيد.

۲- از قرار دادن سوئيچ يدک داخل داشبورد و کابين خودرو اکيدا پرهيز نمائيد.

۳- از رها کردن خودرو با سوئيچ به همراه اطفال و خردسالان داخل آن، خودداري كنيد.

۴- در صورتي که قصد فروش خودرو را داريد از در اختيار قرار دادن آن به مشتري بدون احراز هويت و اطمينان کامل جهت بازديد خودداري شود.

۵- چنانچه با خودرو مسافرکشي مي‌کنيد از ترک خودرو به همراه مسافر به بهانه‌هاي مختلف اعم از خريد و غيره پرهيز نماييد.

۶- هنگام ورود و خروج خودرو از پارکينگ منازل و براي بستن درب، مراقب سوءاستفاده سارقان باشيد.

۷- كليه خودروها به خصوص پرايدهاي مدل پايين را به دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان و قفل پدال مجهز کنید.

۸- از پارک كردن خودرو در محیط‌ها و مکان‌های تاریک و خلوت خودداری شود و در صورت امكان وسيله نقليه خود را در پارکینگ‌ يا در معرض دید پارک كنيد.