دکتر سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین برنامه از سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت گیلان ادای احترام کرد. استان گیلان، از نخستین استان‌های کشور بود که پیش‌تر از سایر استان‌ها در تاریخ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸شیوع و ابتلا تعدادی از گیلانیان به ویروس کرونا را […]

دکتر سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نخستین برنامه از سفر یک روزه خود به گیلان به مقام شامخ شهدای سلامت گیلان ادای احترام کرد.

استان گیلان، از نخستین استان‌های کشور بود که پیش‌تر از سایر استان‌ها در تاریخ دوم اسفند ماه ۱۳۹۸شیوع و ابتلا تعدادی از گیلانیان به ویروس کرونا را شناسایی و تایید کرد.

تاکنون ۳۱ تن از پزشکان، پرستاران، بهیاران، بهورزان، ماماها و همچنین کارکنان بخش دولتی و خصوصی در گیلان بر اثر ابتلابه ویروس کرونا شهید یا جان‌باخته‌اند.

استان گیلان بیشترین شهید مدافع سلامت را از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در بین استان‌های کشور به نام خود ثبت کرده است.

در یادداشت وزیر بهداشت در دفتر یادبود شهدای مدافع سلامت گیلان آمده است:

بسم رب شهدا

در تاریخ دهم خرداد ماه چهارصد توفیق یافتم در مقابل جایگاه شهدای ارجمند مدافع سلامت استان گیلان ادای احترام کنم.

عزیزانی که در سخت ترین ایام یورش سهمگین ترین اپیدمی یکصد ساله اخیر جهان همچون کوه استوار بایستند و همچًون پروانه تن بر آتش بلا زنند تا هموطنانشان از گزند بیماری محفوظ بمانند.

یادشان جاودان و نامشان همواره در آسمان پر فروغ شهیدان ماندگار می ماند. انشالله

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی