وزیر بهداشت در شورای اداری گیلان: علوم پزشکی گیلان الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور است به گزارش نگاه شمال و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، دکتر بهرام عین‌اللهی امشب در جلسه شورای اداری گیلان در سالن شهدای ناجا با ابراز خرسندی از واکسیناسیون عمده در گیلان اظهار کرد: بیش از ۹۵درصد مردم […]

وزیر بهداشت در شورای اداری گیلان:

علوم پزشکی گیلان الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور است

به گزارش نگاه شمال و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، دکتر بهرام عین‌اللهی امشب در جلسه شورای اداری گیلان در سالن شهدای ناجا با ابراز خرسندی از واکسیناسیون عمده در گیلان اظهار کرد: بیش از ۹۵درصد مردم گیلان نوبت اول و ۸۵ درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کردند.
وی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور معرفی کرد و افزود: در طی دو سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان در گیلان انجام شده که می‌تواند الگویی برای دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی شود.
وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در گیلان افزود: در گیلان دو هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی وجود دارد که نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است.
دکتر عین‌اللهی با اشاره به فرسوده بودن بیمارستان‌های گیلان نیز گفت: برخی از بیمارستان‌های استان فرسوده بوده و در این راستا برنامه‌هایی پیش‌بینی و در دست اقدام است . لذا بر این اساس ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای سایت لاکان در نظر گرفته شده است.
وی از اختصاص بودجه قابل توجه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در حوزه بهداشت و درمان در گیلان خبر داد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته ۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام درنظر گرفته شده که ۲۰۰ میلیارد تومان آن را سازمان برنامه و بودجه تا پایان سال به این استان اختصاص خواهد داد.
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه یک‌هزار میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان رازی، شفا و پورسینا پیش‌بینی شده، گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص خواهد یافت.