شهروندان با نزدیک شدن به شب یلدا از تشکیل دورهمی ها بپرهیرند تا وضعیت لاهیجان از نارنجی به قرمز تبدیل نشود.

یونس محمودی فرماندار لاهیجان در جمع خبرنگاران گفت؛
تاکنون ۶۴۲۹۰ نفر در طرح شهید سلیمانی مشمول غربالگری شده اند

 

در نشستی که صبح روز گذشته با حضور خبرنگاران در سالن اجتماعات فرمانداری لاهیجان برگزار شد یونس محمودی فرماندار لاهیجان خبرنگاران را حامل و ناقل پیام های علمی معنوی و فکری جامعه در حوزه‌های مختلف دانست و گفت ؛ غفلت از خبرنگاران بمعنی غافل شدن از هنجارهای فرهنگی است .
وی تاکید کرد ؛ مسئولان در کنار خبرنگاران به رشد و توسعه شهرستان فکر می‌کنند.
فرماندار لاهیجان در ادامه این نشست به بخشی از عملکرد دولت از ابتدای ورودش اشاره کرد و گفت:

از ابتدای ورود دولت تدبیر و امید ۲۴۶۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۰۱۴ میلیارد تومان و با اشتغال ١٣۴٢۶ نفر از مهمترین رویکردهای دولت در حوزه‌های عمرانی بوده است.
وی سپس به اعتبارات سفر ریاست ‌جمهوری اشاره کرد و گفت ؛ از محل سازمان برنامه و بودجه با تصویب ۵ پروژه شاخص با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان و تخصیصا موضوع چای با ۲ میلیارد ، سالن تختی با ۵ میلیارد مجتمع فرهنگی لاهیجان ۵ میلیاردتاسیسات آب و فاضلاب شهری با ۵ میلیارد تومان و ساماندهی رودخانه با ۳۰ میلیارد تومان که جزو اعتبارات این سفر بودند .

محمودی اذعان کرد ؛ یکی از مهمترین رویکردهای دولت زباله و پسماند بوده است که جا دارد از NGo ها بابت انتقادهای سازنده آن ها تشکر کنیم‌ .

فرماندار لاهیجان در خصوص احداث مسکن محرومان گفت :از ٢٠٠٠ هزار واحد مسکن محرومان ۱۷۹ واحدسهم شهرستان ومعاونت عمرانی بوده که شهرستان لاهیجان در این امر پیشتاز بوده و به اتمام رسانده است.

در ادامه یونس محمودی از برگزاری۴٠ جلسه رسمی ستاد ملی کرونا و برگزاری طرح مهم غربالگری شهید سلیمانی در شهرستان اشاره کرد و گفت :

طرح هوشمندسازی مدیریت مقابله با ویروس کرونا در شهرستان از مورخ ٩٩/١/١ آغاز شد و ما موفق شدیم با ستاد شهرستان و دهیاران و بخشداران و بسیجیان و بهورزان به طور همزمان طرح غربالگری شهید سلیمانی را اجرا کنیم که تاکنون ۶۴٢٩٠نفر مشمول طرح غربلگری شده اند.
محمودی درخواست کرد؛ شهروندان با نزدیک شدن به شب یلدا از تشکیل دورهمی ها بپرهیرند تا وضعیت لاهیجان از نارنجی به قرمز تبدیل نشود.

فرماندار لاهیجان در پایان گفت ؛ از مجموع ۲۵۹ برخورد ارشادی پلیس راهور ، ۱۰ مورد اعمال قانون شدند . همچنین طی این‌ مدت ۶۴۳۲ مورد برگه تردد مجاز برد برای مشاغل مجاز صادر شده است.

  • نویسنده : سهیلا بی غم