پایش مواد و فراورده‌های غذایی و آشامیدنی در ایام نوروز توسط آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو مواد و فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی در ایام نوروز توسط آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو پایش می‌شوند. به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب‌دا)؛ مهندس فرید خلیلی- مدیر آزمایشگاه […]

پایش مواد و فراورده‌های غذایی و آشامیدنی در ایام نوروز توسط آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو

مواد و فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی در ایام نوروز توسط آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو پایش می‌شوند.

به گزارش نگاه شمال و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب‌دا)؛ مهندس فرید خلیلی- مدیر آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو از پایش مواد و فراورده های غذایی و آشامیدنی در ایام نوروز توسط آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو خبر داد.
مهندس خلیلی-در این خصوص اظهار داشت: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت نوروزی، کارشناسان آزمایشگاه ضمن حضور در ایام تعطیلات نوروز و دریافت نمونه از سطح استان، در حال انجام آزمون‌های کنترل کیفیت هستند.

مدیر آزمایشگاه کنترل معاونت غذا و دارو  در پایان افزود: آزمایشگاه کنترل این معاونت با همکاری پرسنل مجرب و متخصص آماده است تا در ایام تعطیلات نوروز تمامی خدمات مربوط به حوزه سلامت مواد خوراکی و آشامیدنی را طبق ادوار گذشته به همشهریان و مسافرین عزیز ارائه دهد.