پیشرفت پروژه آرش مال منطقه آزاد انزلی آرش مال مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی، با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین و بروزترین امکانات است. پردیس سینمایی حرفه‌ای و تخخصی، سالن کنسرت، مکان بازی کودکان، گیم نت، پارکینگ، رستوران روف گاردن، فودکورت با ویو دریا وامکانات دیگراین مجتمع تجاری را به مکانی خاص برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. […]

پیشرفت پروژه آرش مال منطقه آزاد انزلی

آرش مال مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی، با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین و بروزترین امکانات است. پردیس سینمایی حرفه‌ای و تخخصی، سالن کنسرت، مکان بازی کودکان، گیم نت، پارکینگ، رستوران روف گاردن، فودکورت با ویو دریا وامکانات دیگراین مجتمع تجاری را به مکانی خاص برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

در کنار این‌ امکانات وجود ۱۵۰ واحد تجاری که با حضور بهترین برندها مزین می‌شود، بخشی دیگر از ویژگی‌های ممتاز مجتمع تجاری آرش مال واقع در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی است.

مجتمع آرش مال در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۸۳ متر مربع و در ۶ طبقه با مساحت ۲۲ هزار متر مربع در حال احداث است که‌ در نوع خود یکی از بزرگترین و مجهزترین مجتمع های تجاری، تفریحی و فرهنگی شمال کشور محسوب می‌شود. این مجتمع با بیش از۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، در منطقه آزاد انزلی در حال احداث است.

از جاذبه های منحصر به فرد در نظر گرفته شده در این مجتمع، بزرگترین پردیس سینمایی شمال کشور است. مجتمع فرهنگی-تفریحی آرش مال دارای پردیس سینمایی منحصر به فرد است که نام آرش مال را در بین پروژه‌های شمال کشور بیشتر مطرح کرده است. این مجموعه شامل یک سالن سینمای فوق‌العاده حرفه‌ای و مجهز به امکانات روز با ظرفیت ۸۰۰ نفر و سه سالن VIP فرعی می‌باشد. این سالن‌ها در طبقه ۴ و طبقه ۵ ساختمان جایگزین شده‌اند. سالن کنسرت حرفه‌ای‌ و بسیار بزرگ و سه سالن کوچک سینمایی دیگر توانسته‌اند در کنار هم بزرگترین پردیس سینمایی شمال کشور را خلق کنند.

ویژگی‌های معماری آرش مال نیز منحصر به فرد است. معماری مدرن، به روز و همخوان با فضا و ویژگی‌های اقلیمی که در کنار آن به موضوع عدالت فضایی در توزیع و چینش کاربری های متفاوت بسیار توجه شده است. تکنولوژی به روز و استفاده از دانش مهندسی پیشرفته در آرش مال، فرآیند پیچیده ساخت فونداسیون ساختمان تا معماری را با سرعت و کیفیتی بی نظیر میسر نموده است.

نمای پوسته بیرونی سازه مطابق با معماری ایرانی اسلامی بوده و برای ساخت آن از کامپوزیت ضد حریق استفاده می‌شود. طراحی منحصر به فرد این مجتمع طوریست که نمای عمومی واحدهای تجاری به طرز خاصی از نقاط مختلف دارای دید باشد.

علاوه بر این توجه ویژه به تقویت فونداسیون ساختمان با توجه به قرارگیری در محدوده ساحلی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین ساخت، به منظور بهبود عملکرد معماری فضا، مجتمع آرش مال را از دیگر مجتمع‌های ساحلی متمایز می‌کند. این نشان دهنده این است که در این مجتمع صرفا به تجارت و کسب سود بیشتر فکر نشده و زیبایی مجموعه و اصول فنی معماری در اولویت قرار دارد.

این مجتمع، با در نظر گرفتن امکانات، ظرفیت‌ها و ویژگی های خاص خود یکی از فرصت‌های منحصر به فرد و تکرار نشدنی سرمایه‌گذاری در شمال کشور را ایجاد کرده است.

با جزئیات مجتمع آرش مال بیشتر آشنا شویم

آرش مال در ۶ طبقه در حال احداث است که هر طبقه آن ۳۳۰۰ متر مربع مساحت دارد. آرش مال اولین مجتمعی در ساحل دریای خزر است که پارکینگ زیرزمینی دارد. ماسه های روان ساحل دریای خزر و خاک نامرغوب شرایط را برای احداث چنین پارکینگی سخت می‌کند. اما مدیران شرکت انبوه سازان آرش برای تحکیم اصولی بستر خاک تلاش‌های بسیاری انجام داده‌اند. تلاشی موفق که به ایجاد پارکینگ زیرزمینی برای این پروژه منجر شد که یکی از محاسن بزرگ مجتمع آرش مال نسبت به سایر مجتمع‌های منطقه آزاد انزلی است.

با مراجعه به وب سایت این مجتمع میتوانید از پیشرفت پروژه آرش مال مطلع شوید.

طبقه زیرزمین مجتمع آرش مال با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌ها در زمینه مهار آب‌های زیرزمینی، از با کیفیت‌ترین و سریع‌ترین پروژه‌های منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی بوده است.

طبقه همکف این ساختمانِ باشکوه متشکل از ۲۴ مغازه، یک کافی‌شاپ بزرگ و آبنمای زیبایی با ارتفاع پرتاب آب تا ۳۵ متر است. سه طبقه‌ بالاتر این مجتمع نیز تجاری بوده و متشکل از مغازه‌هایی با مساحت‌های متفاوت است. طراحی این مجموعه بسیار خلاقانه و زیباست که چشم هر بازدیدکننده‌ای را مجذوب خود می‌کند.

سخن آخر

استان گیلان با برخورداری از موقعیت ممتاز جغرافیایی و همجواری با کشورهای آسیای میانه، برخورداری از خاک حاصلخیز کشاورزی و تالاب منحصر به فرد انزلی، منطقه آزاد انزلی و… موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ممتازی دارد. مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی آرش مال در موقعیتی بسیار مناسب در منطقه آزاد انزلی واقع شده است که مژده‌ای برای سرمایه‌گذاران، به جهت استفاده از تمام مزیت‌های منطقه آزاد انزلی، خواهد بود.

شرکت انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی با سابقه ۱۴ سال فعالیت و بیش از ۲۰ پروژه موفق در زمینه‌های مختلف تجاری و مسکونی، اقدام به ساخت پروژه بزرگ آرش مال نموده است. طراحی منحصر به فرد و دقت ویژه در چینش و تقسیم کاربری‌ها در طبقات، باعث ارزش‌ تجاری قابل قبول و مناسب این پروژه شده است.

احداث چنین مجتمع‌هایی قطعا در جذب گردشگر و توریست به استان نقش زیادی دارد و مختص منطقه آزاد انزلی نیست. به عبارت دیگر این امر نه تنها موجب تقویت چرخه اقتصادیِ منطقه آزاد انزلی، بلکه کل استان گیلان خواهد شد

  • منبع خبر : فارس