پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مرحله‌ی گروهی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور راه یافتند  در سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که شرکت‌کننده‌ی «حیطه‌های تفکر علمی در علوم پایه و استدلال بالینی بودند به مرحله‌ی گروهی این المپیاد راه یافتند. به گزارش  نگاه شمال و […]


پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مرحله‌ی گروهی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور راه یافتند

پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مرحله‌ی گروهی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور راه یافتند

 در سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان که شرکت‌کننده‌ی «حیطه‌های تفکر علمی در علوم پایه و استدلال بالینی بودند به مرحله‌ی گروهی این المپیاد راه یافتند.

به گزارش  نگاه شمال و به نقل از از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب‌دا)، در سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور این پنج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در جمع ۱۰ گروه برتر کشور قرار گرفته‌اند و بر افتخارات این دانشگاه افزوده‌اند.


دانشجویان برگزیده‌ی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را:
نگین رحیم‌زاده دانشجوی رشته‌ی پزشکی(حیطه‌ی تفکر علمی در علوم پایه)
سیده سارا سید فاضل‌پور دانشجوی رشته‌ی پزشکی(حیطه‌ی تفکر علمی در علوم پایه)
امیر همایون عاطفی دانشجوی رشته‌ی پزشکی(حیطه‌ی تفکر علمی در علوم پایه)
محمدعلی اسفندیاری دانشجوی رشته‌ی پزشکی(حیطه‌ی تفکر علمی در علوم پایه)
محمدجواد شریفیان دانشجوی رشته‌ی پزشکی(حیطه‌ی استدلال بالینی)
تشکیل می‌دهند.


شایان گفتن است آزمون مرحله‌ی دوم گروهی «سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور» در روزهای ۱۲ و ۱۳ آبانماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.
شاید جالب است بدانید که بیش از دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در آزمون مرحله‌ی انفرادی «سیزدهمین دوره‌ی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور» شرکت کردند.
آزمون مرحله‌ی انفرادی این المپیاد روز ۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ با شرکت بیش از دو هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۳۹ حوزه‌ی‌ امتحانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد. این آزمون برای نخستین بار به صورت کاملاً الکترونیک و در محل آزمونهای الکترونیک دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام گرفت.
سیزدهمین دوره‌ی المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در شش حیطه شامل «استدلال بالینی»، «آموزش پزشکی»، «مطالعات میان رشته‌یی علوم انسانی و سلامت»، «تفکر علمی در علوم پایه»، «مدیریت نظام سلامت» و «کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره‌ی سوم» برگزار شد.
مرحله‌ی دوم این المپیاد علمی شهریور ماه ۱۴۰۰ با حضور ۹۰ دانشجو در هر حیطه به عنوان برترینهای مرحله‌ی نخست، برگزار شد که پنج دانشجوی موفق گیلانی توانستند به مرحله‌ی گروهی راه یابند