معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و هفته پرستار گفت: روز پرستار، روز انسان های فداکار و ارزشمندی که آگاهانه درصدد برآمده اند تا عمر ، نیرو و آسایش خود را به انسان های رنجوری که نمی شناسند هدیه کنند و با […]

پیام تبریک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز پرستار

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و هفته پرستار گفت: روز پرستار، روز انسان های فداکار و ارزشمندی که آگاهانه درصدد برآمده اند تا عمر ، نیرو و آسایش خود را به انسان های رنجوری که نمی شناسند هدیه کنند و با حضور بر بالین بیماران و شب بیداری سعی دارند تا از آلام بیماران بکاهند.

به گزارش سرتوک ؛ متن پیام تبریک دکتر فردین مهرابیان – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شرح زیر است:
بسمه تعالی
درگذر ایام سال ، به روزهایی بر می خوریم‌ که با خود، شان و ‌شکوهی ویژه ای را به همراه دارد از جمله این روزهای پر افتخار، زادروز حضرت زینب کبری (س)،اسوه صبر و پایداری، است، بانویی که شاید هدف از خلقت او در این جهان، آموزش ایثار و فداکاری به تمامی مردان و زنان بوده است و این روز به عنوان “روز پرستار “ نام‌گذاری شده است.
روز انسان های فداکار و ارزشمندی که آگاهانه درصدد برآمده اند تا عمر ، نیرو و آسایش خود را به انسان های رنجوری که نمی شناسند هدیه کنند و با حضور بر بالین بیماران و شب بیداری سعی دارند تا از آلام بیماران بکاهند.
قطعا پرستاران، یکی از مهمترین ارکان عرصه سلامت کشور بویژه حوزه درمان هستند که خدمات ارزنده آنان در این عرصه مهم انکار ناپذیر است.
عزیزانی که با الگو گرفتن از خصایص حضرت زینب کبری (س) تلاش می کنند تا با دانش و صبر توام با عشق به حرفه خود، شایسته ترین خدمات را به بیماران و دردمندان ارائه نمایند، و خوشا به سعادت آنها که نام و حرفه شان با نام این بانوی بزرگ اسلام گره خورده است، افتخار بزرگی که البته مسئولیت پرستاران را نیز سنگین تر می کند.
پرستاران در مقابله با بحرانهای عرصه سلامت از جمله در همه گیری کووید ۱۹ نقشی به یاد ماندنی ، مهم و موثر داشتند بطوری که با ایثاری وصف ناپذیر خدمات حماسه ای ماندگار را ضبط و ثبت کردند. این قشر خدوم به شایستگی جایگاه حوزه سلامت را در ایام شیوع بیماری کرونا ارتقا بخشیدند و هیچگاه در ارائه خدمت به بیماران کوتاهی نکرده اند که متاسفانه پرستاران وظیفه شناس زیادی را در این شرایط سخت از دست داده ایم و جا دارد در این روز یادی کنیم از شهدای سلامت پرستاری کشور و همچنین نرجس خانعلی زاده به عنوان اولین پرستار شهیده عرصه سلامت در گیلان، که به ما نشان دادند که یک انسان می‌تواند چه‌قدر شریف، فداکار و مقاوم باشد و برای سوگندی که خورده از هیچ تلاشی، فروگذاراری نکند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی یکایک شهیدان راه سلامت، میلاد حضرت زینب کبری سلام الله علیها و هفته پرستار را به فرشتگان سفیدپوش سلامت و دانشجویان پرستاری تبریک عرض می کنم.