در راستای حفظ پایداری شبکه های توزیع برق ⭕چهار مركز جدید استخراج رمز ارز غیرمجاز در استان گیلان كشف و جمع آوری شد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از شناسایی و جمع آوری۱۲ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال غیر مجاز طی روزهای اخیرخبر داد. هنرمند افزود : با همکاری کارشناسان دفتر بازرسی و […]

در راستای حفظ پایداری شبکه های توزیع برق

⭕چهار مركز جدید استخراج رمز ارز غیرمجاز در استان گیلان كشف و جمع آوری شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از شناسایی و جمع آوری۱۲ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال غیر مجاز طی روزهای اخیرخبر داد.

هنرمند افزود : با همکاری کارشناسان دفتر بازرسی و خدمات مشترکین و عوامل محترم نیروی انتظامی در دی ماه ۱۴۰۰ پنج مرکز غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال در شهرهای،فومن،سیاهکل و بندر انزلی و کلاچای کشف و ضبط شده است.

وی گفت: فعالیت‌های بدون مجوز این قبیل واحدها منجر به ناپایداری شبکه، تشدید خاموشی ناخواسته و آسیب رسانی به لوازم برقی مشترکین و در نتیجه نارضایتی هم استانی های ارجمند خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اظهار داشت : از این ۱۲ دستگاه ۶ دستگاه در یک اقامتگاه گردشگری واقع در شهرستان فومن، ۲ دستگاه در یک واحد مسکونی در شهر کلاچای، ۲ دستگاه در یک منزل مسکونی در شهرستان سیاهکل و دو دستگاه در یک واحد مسکونی در شهرستان بندرانزلی با گزارش مردمی و هماهنگی با عوامل نیروی انتظامی و مراجع قضایی کشف و جمع آوری شده است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان بیان داشت : در راستای جلوگیری از تضییع حقوق عامه، شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، اقداماتی از قبیل رصد و پایش لحظه ای بار شبکه های توزیع برق، میزان مصرف برق مشترکین در دوره‌های زمانی مختلف و همچنین بازرسی‌های حضوری کارشناسان این شرکت را در دستور کار خود قرار داده است.

هنرمند افزود : از سال گذشته تا کنون، بیش از ۵ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال به صنعت برق استان خسارت وارد کرده اند.

وی گفت: هموطنان گرامي مي توانند در صورت شناسايي مراكز استخراج غيرمجاز رمزارز اطلاعات مربوطه را از طريق سامانه تلفني ۱۲۱ و يا مراجعه حضوري به واحد حراست شركت توزیع برق محل زندگي خود اعلام نمايند.

اطلاعات و مشخصات هويتي گزارش دهندگان به صورت كاملا محرمانه حفظ مي شود و به گزارش هايي كه منجر به كشف مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز گردد تا سقف ۲۰ ميليون تومان پاداش نقدي تعلق مي گيرد.