کلاهبرداري ۶۰۰ ميلياردي با جشنواره پوشالي پيش‌فروش تلفن همراه گروه استان‌ها – گیلان – فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیري عامل كلاهبرداري ۶۰۰ ميليارد ريالي با درج آگهي جشنواره پيش‌فروش گوشی تلفن همراه در شهرستان لاهيجان خبر داد. سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به اینکه مجرمان سایبری […]

کلاهبرداري ۶۰۰ ميلياردي با جشنواره پوشالي پيش‌فروش تلفن همراه
گروه استان‌ها – گیلان – فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیري عامل كلاهبرداري ۶۰۰ ميليارد ريالي با درج آگهي جشنواره پيش‌فروش گوشی تلفن همراه در شهرستان لاهيجان خبر داد.
سردار “عزيزاله ملكي” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به اینکه مجرمان سایبری از هر ترفندی برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند اظهار داشت: کاربران فضای مجازی برای اینکه در دام اینگونه افراد سودجو گرفتار نشوند، همواره بايد به هشدارهای پلیس و عدم اعتماد به تبليغات و قیمت‌های فریبنده توجه داشته باشند.
وی افزود: شخصی با مراجعه به پلیس فتا شهرستان لاهیجان مدعی شد که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی که خود را فروشنده گوشی موبایل معرفی کرده آشنا و پس از توافق برای خرید گوشی با حضور در شرکت وی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت، اما برخلاف گذشت ۶ ماه از موعد تحویل، اين فرد به وعده خود عمل نکرده و در مراجعه های مستمر، با تعطیلی شرکت مواجه شده است.
فرمانده انتظامی استان گيلان با بیان اینکه پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی، مدیر این صفحه اینستاگرامی شناسایی و در شهرستان لاهيجان دستگیر شد تصريح كرد: متهم پس از مواجهه با ادله و مستندات به بزه انتسابی خود اعتراف و عنوان کرد، حدود ۳ سال قبل یک صفحه اينستاگرامي را با هدف فروش گوشي تلفن همراه ایجاد که در اين خصوص در آبان ماه سال گذشته با تاسيس يک فروشگاه و شرکت جعلي در لاهيجان و برگزاري جشنواره پيش‌فروش موبايل‌هاي معروف و تبليغات گسترده، باعث جلب اعتماد تعداد زیادی از شهروندان شدم.
این مقام ارشد انتظامی از ثبت سفارش هزار دستگاه تلفن همراه در اين جشنواره پوشالی و كلاهبرداري بيش از ۶۰۰ ميليارد ريال توسط متهم خبر داد و بيان داشت: اين پرونده با ۴۰۰ شاكي در حال رسيدگي است و تحقيقات براي شناسايي دیگر مالباختگان نیز ادامه دارد.
سردار ملكي از معرفي متهم ۲۸ ساله با تشکیل پرونده به مرجع قضائی خبر داد و خاطرنشان کرد : پلیس فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به مردم و کاربران است و شهروندان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی از طریق سایتwww.cyberpolice.ir ، مراجعه حضوری و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت‌های سایبری با کارشناسان پلیس در میان بگذارند.