رشت/نگاه شمال ؛ سید سعید نعمتی چهره ای خاص و نام آشنا در هنرهای نمایشی گیلان است. کسی که بواسطه استایل خاص و چهره همیشه خوشرو و خندان و اجراهای سراسر طنازی که دارد برای مردمان گیلان زمین شناخته شده است.  او محبوب اهالی گیلان است و حضور او در شبکه باران بواسطه سریالهایش در […]

رشت/نگاه شمال ؛ سید سعید نعمتی چهره ای خاص و نام آشنا در هنرهای نمایشی گیلان است. کسی که بواسطه استایل خاص و چهره همیشه خوشرو و خندان و اجراهای سراسر طنازی که دارد برای مردمان گیلان زمین شناخته شده است.

 او محبوب اهالی گیلان است و حضور او در شبکه باران بواسطه سریالهایش در مقام نویسندگی و کارگردانی و بازیگری وزنه خاصی به اعتبار این شبکه استانی داده است .

عصر روز شنبه سوم‌خرداد ماه در دیداری دوستانه با چند تن از اهالی رسانه حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

جوانی فروتن و با اخلاق که بقول خود خاک صحنه خورده و بیش از دو دهه تلاش دارد تا نوع آوری کند و تابوشکنی. ‌او تماشاگرش را به طرز عجیبی می‌خنداند و تبحری بی نظیر در این کار دارد،اما دوست ندارد که تنها به عنوان کمدین شناخته شود .

او معتقد است قبل از کمدین بودن یک بازیگر است و می‌خواهد تجربه بیشتر کسب کند و تا جایی که می‌تواند بیاموزد.

عشق بی نهایت او به کار نویسندگی و کارگردانی و بازیگری از فحوای کلامش پیداست .می‌گوید از خانواده ایست که هنر در آن ناشناخته بوده و بخاطر همین موضوع برای رسیدن به جایگاهی که در آن قرار دارد ، زحمت بسیار کشیده است ،اما خوشحال است و راضی و معتقد است یک هنرمند همیشه باید در حال رشد باشد.

 

سعید نعمتی متولد ۱۳۷۰ و دانش آموخته کارشناسی سینماست.

میگوید ؛ از نقطه پایین شهر و بدون هیچ گونه امکاناتی کارم رو شروع کردم‌ .

آغاز فعالیت من با کارگاه سروش بود و زیر نظر استاد بهنام قربانی آموزش دیده ام.

شروع فعالیتش از سال ۱۳۸۰ بوده و کار نسبتا حرفه ای او با نمایش کارگاهی معرکه به نویسندگی داود میرباقری و کارگردانی سهیل نورزاده کلید خورد .

 

در تلویزیون هم او کار خود را با برنامه شبانه ایستگاه آخر علی حلوی و تک سکانس در فیلم فردا روشن است آغاز کرد و در ادامه در سریال های بازارچه فرهاد پاکسرشت ، منظومه عشق مرتضی اعوانی ، خورم گبان پیمان حقانی و … ایفای نقش نمود .سریال لاک پشت یکی از ساخته های اوست که در سال ۹۹ از شبکه باران بخش شد. او در این سریال در مقام کارگردان و بازیگر بود و پخش آن با استقبال بسیار خوب مردم روبرو شد.

 

در سال ۱۴۰۰ سریال زیر آبی از این بازیگر پخش شد که همچون سریال قبل با استقبال شهروندان روبرو شد.

او در نمایشهای بسیاری بازی کرده و چندين فیلم کوتاه در مقام نویسنده و کارگردان تولید کرده است.

فیلم کوتاه من احمدم، آرزوی رضا .ماه و ماهی و ۲۰۱۶ از جمله کارهای اوست.

 

سریال دلداگان به کارگردانی منوچهر هادی ، فیلم سینمایی قانون مورفی به ‌کارگردانی رامبد جوان، سریال هیولا به کارگردانی مهران مدیری و سریال روزهای بهتر به کارگردانی محمودزاده.آفتاب پرست و نیوکمپ و سیاه چاله جز کارهای سراسری این هنرمند گیلانی است.

سعید نعمتی از تاریخ هشتم تیر ماه نمایش کات را به روی صحنه می برد. بازیگر ،طراح و کارگردان این نمایش خود اوست. این اجرا تک نفره بوده و در طول مدت ۶۵ دقیقه در سالن نارون نمایش داده میشود .

نعمتی فضای داستانی قصه اش را کمدی تلخ می‌داند و معتقد است این نمایش سخت ترین کار او در تئاتر تا زمان حاضر است.

 

 

  • نویسنده : سهیلا بی غم