یوسف یزدانی، سرپرست شهرداری رشت اعلام کرد: با راه اندازی این ساختمان ساماندهی افراد بی سرپناه از این پس با ظرفیت بالاتر و امکانات بیشتر انجام خواهد گرفت. به گزارش  نگاه شمال؛ یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: این مرکز رفاهی با هدف سامان دادن به همشهریان نیازمند با نام […]

یوسف یزدانی، سرپرست شهرداری رشت اعلام کرد: با راه اندازی این ساختمان ساماندهی افراد بی سرپناه از این پس با ظرفیت بالاتر و امکانات بیشتر انجام خواهد گرفت.
به گزارش  نگاه شمال؛ یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: این مرکز رفاهی با هدف سامان دادن به همشهریان نیازمند با نام ” مجتمع اردوگاهی سرای سبز زندگی”  در رشت راه اندازی شده است.
یزدانی در توضیحات بیشتر گفت: طی مصوبه ای که از سال ۱۳۷۸ شورای عالی اداره کشور برای ساماندهی متکدیان به شهرداریها ابلاغ نمود، شهرداری رشت به شکلی فعال در این موضوع ورود و طی چندین مرحله فرآیند ساماندهی افراد بی سرپناه را بهبود بخشیده است.
وی ادامه داد: شهرداری رشت در سال ۸۲ ساختمانی را در منطقه پشت پارک دانشجوی رشت با نام سامانکده با ظرفیت محدود تاسیس نمود که در ادامه و به مرور این ظرفیت افزایش یافته و به ۵۰ نفر رسید.
یزدانی گفت: در سال جاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت با رویکردی جدید ساختمانی مجهز با ظرفیت ۱۰۰ نفر برای این منظور احداث و راه اندازی نموده است.
وی گفت: این مرکز هم اکنون در منطقه پنج رشت با نام “مجتمع اردوگاهی سرای سبز زندگی” به ارائه خدمات به همشهریان نیازمند مشغول است.
وی خدمات پیش بینی شده در این مرکز را شامل امور بهداشت و درمان، مددکاری، روانشناسی و توانمندسازی به افراد مشمول اعلام کرد و گفت: ‌ در سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰ همشهری نیازمند در این مرکز ساماندهی و سپس تحویل به خانواده ها یا مراکز بهزیستی شده اند.
یزدانی در توضیحاتی تکمیلی گفت: افراد نیازمند در این مراکز برای مدتی معین ساماندهی میشوند و مددکاریهای لازم در مورد هر یک از آنان بطور خاص صورت میگیرد.