🔴وضعیت کرونا در گیلان بد و روند صعودی دارد رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با اشاره به وضعیت بد کرونا در استان و روند صعودی ابتلاها و بستری‌های روزانه، اظهار کرد: روزانه حدود ۳۰۰ بیمار کرونایی نیازمند بستری در استان گیلان شناسایی و در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند. ارسلان سالاری با بیان اینکه این تعداد جدای از بیش از هزار بیمار سرپایی کرونایی است که در […]

🔴وضعیت کرونا در گیلان بد و روند صعودی دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان  با اشاره به وضعیت بد کرونا در استان و روند صعودی ابتلاها و بستری‌های روزانه، اظهار کرد: روزانه حدود ۳۰۰ بیمار کرونایی نیازمند بستری در استان گیلان شناسایی و در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.
ارسلان سالاری با بیان اینکه این تعداد جدای از بیش از هزار بیمار سرپایی کرونایی است که در هر روز خدمات دریافت می‌کنند، گفت: در حال حاضر مجموع بستری‌ها در بیمارستان‌های گیلان هزار و ۲۷۵ بیمار است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از ۱۶۰ بیمار بد حال نیز داریم که تعدادی از آنها منتظر خالی شدن تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه هستند، افزود: پروتکل‌ها به ویژه استفاده از ماسک در استان رعایت نمی‌شود.
سالاری با بیان اینکه بر اساس گزارشات از این نظر گیلان در جمع استان‌های انتهایی قرار دارد که بسیار نگران کننده است، اضافه کرد: تا زمانی که شهروندان ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها و مراسم نشوند این روند در گیلان ادامه خواهد داشت که قطعاً فاجعه بار خواهد بود.
تزریق ۴۷۰ هزار دوز واکسن کرونا در گیلان
وی با اشاره به خستگی کادر درمان و پرستاران بعد از ۱۷ ماه تلاش در خط مقدم مقابله با کرونا، تصریح کرد: افزایش تعداد بیماران کرونایی شرایط را برای کادر درمان و پرستاران سخت کرده و هم استانی‌ها باید برای کاهش بار فعالیت آنها مشارکت لازم را همانند عید سال ۹۹ انجام دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در استان نیز اشاره و اضافه کرد: روزانه حدود ۱۸ هزار دوز واکسن در گیلان تزریق می‌شود که ظرفیت افزایش تا ۴۰ هزار دوز در صورت تأمین واکسن وجود دارد.
وی با بیان اینکه تا به امروز ۴۷۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است، گفت: روند واکسیناسیون شهروندان گیلان بر اساس اولویت‌ها و شرایط سنی اعلام شده در حال انجام است.
سالاری با تأکید بر اینکه تا زمانی که بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسینه نشوند نمی‌توانیم بگویم ایمنی لازم ایجاد شده است، افزود: تا آن زمان تنها راهکار پیشگیری از ابتلاء و انتقال بیماری کرونا رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک و عدم حضور در اماکن شلوغ و دورهمی ها است

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر