مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان, سهم استان در تامین زمین برای نهضت ملی مسکن در روستاها تا پایان سال را ۱۰ هزار قطعه اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون در شورای مسکن ۵۴ هکتار زمین در هفت شهرستان و ۱۰ روستای استان برای نهضت ملی مسکن شناسایی و مصوب شد.   به […]

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان, سهم استان در تامین زمین برای نهضت ملی مسکن در روستاها تا پایان سال را ۱۰ هزار قطعه اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون در شورای مسکن ۵۴ هکتار زمین در هفت شهرستان و ۱۰ روستای استان برای نهضت ملی مسکن شناسایی و مصوب شد.

 

به گزارش نگاه شمال  و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی اظهار کرد: در شهرستان رودبار و روستای جوبن ۳.۱ هکتار، ۱.۱ هکتار (لگموج) در املش، ۳۰.۵ هکتار(لب دریا) آستانه اشرفیه، یک هکتار (گیله سرا) در ماسال، ۱۱ هکتار در (جیرده) شهرستان شفت تعیین شده است. وی عنوان کرد: ۳.۵ هکتار در روستای شانگهای پرده، ۱۷ هکتار در روستای سنگاچین و ۹ هکتار در روستای تربگوده شهرستان بندرانزلی، ۲.۸ هکتار (مصردشت) در شهرستان خمام، ۱.۸ در(مالوان) شهرستان فومن، ۱.۵ هکتار (فشتم) رشت و ۲.۸ در (هلستان) سیاهکل شناسایی شده‌اند. وی اضافه کرد: ۳۴.۷ هکتار از ۵۴ هکتار زمین شناسایی شده در شورای مسکن استان در سه شهرستان و سه روستا مصوب شده است و ۱۹.۷ هکتار باقی مانده نیز در شورای برنامه ریزی فرایند واگذاری آن درحال انجام‌است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان یکی از دغدغه دولت سیزدهم را تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن دانست و اظهار کرد: طی ابلاغیه جدیدی که در روزهای اخیر به استان ابلاغ شده است واگذاری زمین به مردم طی سالهای ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ با پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن و یا تسهیلات مسکن روستایی خواهد بود. دائمی میزان تسهیلات مسکن روستایی را سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و نهضت ملی مسکن پنج هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.