تصاویری از آبشار ریوو چهارمین آبشار بلند ایران - نگاه شمال | نگاه شمال
تصاویری از آبشار ریوو چهارمین آبشار بلند ایران
عکاس : سهیلا بی غم | شناسه خبر : 554 | تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸ | 1038 بازدید

روستای بنون ( بینون) از سلسله روستاهای مشایخ خطبه سراست که در فاصله ۱۳ کیلومتری از بازار خطبه سرا و در دل جنگلهای سرسبز تالش و در کنار رودخانه مشایخ قرار گرفته روستائی کوهستانی با ۵۱ خانوار با مردمانی سخت کوش ومهمان نواز که اکثراً به کارهای کشاورزی و دامداری مشغولند .

اما در دل جنگلهای این روستا آبشاری ناشناخته و بسیار زیبا نهفته است که از دید گردشگران پنهان مانده و شاید برای اکثر مردمان شهر های همجوار نیز ناشناخته باشد.

آبشار ریوو با ارتفاع حدود ۳۰ متر از بالای یک دیواره سنگی بطور عمود سرازیر شده و منظره ای جالب و روح نواز در کنار درختان سر به فلک کشیده ایجاد نموده است که روح و جان بینندگان را می نوازد و با توجه به ناشناخته بودن این آبشار و بازدیدگنندگان کم آن ، منطقه بکر و دست نخورده و سالم و تمیز بوده و از طراوت و سکوت و آرامش عجیبی برخوردار است .تصاویری

آبشار طبقاتی ریوو  چهارمین آبشار بلند ایران با ارتفاع ۸۶متر دومین آبشار مرتفع گیلان و ایران بعد از آبشار لاتون با فاصله کمتر دومین ابشار بلند گیلان است.

این آبشار در منتهی الیه روستای بنون قرار داشته که از یک چشمه طبیعی نشات گرفته و در تمام فصول سال دارای آب بوده ولی در فصول بهار و پائیز پر آب می باشد .

این روستا علاوه بر آبشار یک چشه آب معدنی پرآبی بنام چایه هونی ( چشمه ایکه به رودخانه می ریزد) وجود دارد که به گفته اهالی روستا علاوه بر اینکه آب خنک و گوارئی برای نوشیدن بوده برای امراض جلدی و خارش پوست نیز مفید و موثر می باشد که بدین منظور یک حوضچه کوچکی درست کرده بودند که با روشن کردن آتش و داغ کردن سنگ و انداختن آنها داخل حوضچه آب حوض گرم شده و استحمام می کردند که یک پیاده روی ۲۰ دقیقه ای سبک در مسیر رودخانه شما راه به این چشمه رهنمون میسازد.

ثبت دیدگاه

گالری تصاویر مشابه