مازیار علی پور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در نشست با اصحاب رسانه خبر داد ؛ همزمان با ایام دهه فجر ۴۱  پروژه آب و فاضلاب در ۱۱ شهرستان گیلان به بهره برداری می رسد   صبح امروز  کارگاه مدیریت مصرف آب با حضور  اصحاب رسانه گیلان طی بازدیدی از تصفیه خانه […]

 

مازیار علی پور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در نشست با اصحاب رسانه خبر داد ؛

همزمان با ایام دهه فجر ۴۱  پروژه آب و فاضلاب در ۱۱ شهرستان گیلان به بهره برداری می رسد

 

صبح امروز  کارگاه مدیریت مصرف آب با حضور  اصحاب رسانه گیلان طی بازدیدی از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان برگزار شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در ابتدای این نشست به بیان اهمیت آب و حفظ این سرمایه ارزشمند پرداخت و گفت ؛ تا زمانی که  آب آشامیدنی سالم  به دست مصرف کننده برسد مراحل  پر هزینه‌ای جهت تصفیه آب انجام میشود .

علی پور بر لزوم  مصرف  بهینه  آب  آشامیدنی و مصرفی تاکید کرد و ضمن قدردانی از خبرنگاران از آنان خواست تا زبان گویای مسئولین باشند و اخبار صحیح  و مفید را به مردم‌ انتقال دهند .

وی در ادامه گفت ؛ تصفیه خانه بزرگ گیلان ۶ هزار لیتر در ثانیه آب تصفیه می کند و به ۱۴ شهر استان انتقال می دهد.

مازیار علی پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از افتتاح ۴۱ طرح آب و فاضلاب  گیلان با یک هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال هزینه از منابع ملی، استانی و دیگر ردیف‌های اعتباری در دهه مبارک فجر در ۱۱ شهرستان گیلان خبر داد.

علی پور اذعان کرد ؛ با افتتاح این طرح‌ها، حدود یک میلیارد و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان‌ها از مزایای طرح‌ها برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه به  اجرای خط انتقال آب سنگر به کوچصفهان اشاره کرد و اجرای آن را از مهم‌ترین پروژه ها  دانست و گفت: برای بهره برداری از این طرح، ۳۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده که علاوه بر جمعیت شهری، چندین روستا در مسیر این خط انتقال هم از مزایای این طرح بهره‌مند خواهد شد.

او افزود: توسعه و بازسازی خطوط انتقال، اجرای شبکه توزیع آب آشامیدنی، ساخت اتاقک برق، کُلُرزنی و فَنس کشی محوطه چاه، نصب مخزن ذخیره آب آشامیدنی و اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ آب هم از دیگر طرح‌هایی است که دهه فجر امسال در مناطق مختلف گیلان به بهره برداری خواهد رسید.

 

مهندس علی پور  با برشمردن پروژه های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب، خاطرنشان کرد: در دهه مبارک فجر، سه پروژه در حوزه فاضلاب شامل اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب بخش دوم غربی شهر رشت، شبکه جمع آوری فاضلاب خیابان های شهید مصطفی دوست و زنده دل در آستانه اشرفیه و همچنین توسعه شبکه فاضلاب شهر ماسال نیز به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی  درصد تحت پوشش آب شهری را ۹۹.۹۶ درصد عنوان کرد و افزود: در بخش روستایی این شاخص ۸۳.۶۶ است که ۵۳ شهر و ۱۷۳۳ روستا تحت پوشش این شرکت قرار دارند.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب به اعتبار هزینه شده این شرکت اشاره کرد و افزود : در سال گذشته برای طرح‌های آب و فاضلاب اعتباری حدود ۸,۷۷۰ میلیارد تومان هزینه شده که ۳۷۰ درصد نسبت به گذشته رشد داشته است.

وی با اشاره به طرح بزرگ آبرسانی روستایی در بخش محرومیت زدایی تأکید کرد: ۷۱۱ روستا با اعتبار هزار و ۸۲۷ میلیارد تومان و ۱۲ شهرستان شامل این طرح می‌باشند.

علی پور از  طرح محرومیت زدایی ۸۵ روستای فاقد آب ، خبر داد و گفت ؛ آب رسانی به  این‌تعداد  روستا انجام‌ می شود  و  تلاش میکنیم‌ تا مشکلات ۶۲۶ روستای دارای تنش آبی تا ۳۰ ماه آینده  برطرف شود.

همچنین بخش غربی شهرستان انزلی دارای تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت ۲۰ هزار مترمکعب است و در بخش شرقی نیز تصفیه خانه پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی دارد که با به اتمام رسیدن آن ، فاضلاب به تصفیه خانه وصل می شود .

لازم به ذکر  است که این پروژه نیازمند ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

تصفیه خانه شهرستان صومعه سرا نیز  با پیشرفت فیزیکی ۳۴ درصد در حال آماده شدن است  و ظرفیت تصفیه ۶۲۵۰ مترمکعب را در شبانه روز دارد.

مهندس علی پور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب  گیلان  در پایان به سفر ریاست جمهوری به گیلان اشاره کرد و گفت ؛  ۷ پروژه شامل تأسیسات فاضلاب شهرهای رشت ۶۷ میلیارد تومان، انزلی ۴۲ میلیارد تومان، آستارا ۲۴ میلیارد تومان، صومعه سرا ۲۱ میلیارد تومان و مسکن مهر رشت ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده و در طرح آبرسانی به شهرهای رشت وخمام ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.