با حضور استاندار گیلان ؛ ۹۸۰خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند ۹۸۰خانوار در سه روستای بهش سنگر شهرستان رشت با حضور استاندار گیلان و با دعای خیر مادر شهید نظری از شهدای روستای باز قلعه دژ سنگر ،در ادامه طرح جهادی آبرسانی و به روستاهای استان گیلان از آب شرب […]

با حضور استاندار گیلان ؛ ۹۸۰خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند

۹۸۰خانوار در سه روستای بهش سنگر شهرستان رشت با حضور استاندار گیلان و با دعای خیر مادر شهید نظری از شهدای روستای باز قلعه دژ سنگر ،در ادامه طرح جهادی آبرسانی و به روستاهای استان گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

به گزارش نگاه شمال، نماینده عالی دولت در گیلان در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای باز قلعه‌دژ، شیخ علی‌بست و نصرالله آباد بخش سنگر شهرستان رشت گفت: طرح آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان در فاز نخست طرح جهادی آبرسانی در دستور کار قرار دارد که هم اینک سه روستا با ۹۸۰ خانوار از آب شرب سالم بهره مند شدند.

علیرضا غیاثی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در اجرای طرح جهاد آبرسانی و محرومیت زدایی از روستاها اظهار داشت: سهم استان گیلان از طرح مذکور ، آبرسانی به ۷۱۱ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۸۲۷ میلیارد تومان می باشد .

وی در ادامه افزود: پروژه آبرسانی به سه روستای بخش سنگر شهرستان رشت با ۱۵ کیلومتر لوله گذاری اجرا شد تا ۹۸۰ خانوار این خطه گیلان نیز از آب با کیفیت تصفیه خانه بزرگ آب گیلان بهره مند شوند و این پروژه طی ۳ ماه با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز افزود: زیرساخت آبرسانی در روستاها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسط جهاد سازندگی ایجاد شده بود اما به دلیل فرسودگی طی سالهای قبل، آب این مناطق قطع بود و ساکنان آن از آب چاه استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: با همت بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان و شرکت آبفای استان اقدامی جهادی شکل گرفت و هم اینک مردم این روستاها از آب شرب سالم بهداشتی که از تصفیه خانه عبور می‌کند، بهره‌مند شده اند.

استاندار گیلان اضافه کرد: کارهای جهادی به گونه‌ای است که در کوتاه‌ترین زمان بتوانیم پروژه‌های بزرگی را اجرایی کنیم که این امر همیشه در دستور کار دولت سیزدهم قرار داشت زیرا شهید خدمت آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور انقلابی، جهادی، مردمی و خستگی ناپذیر در راس آن بود.

عباسی بیان کرد: هم اینک سبک زندگی نسبت به دهه‌های گذشته تغییر یافته و مصرف آب شرب افزایش یافته است ضمن آنکه تامین آب شرب سالم نیاز اولیه و اساسی همه مردم است.

وی تصریح کرد: ما نیز در تلاشیم که روستاهای فاقد آب شرب در سریعترین زمان از این امکان برخوردار شوند و امید است که مردم از زیرساختهای فراهم آمده، رضایت لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: البته تاکنون در فاز نخست پروژه آبرسانی به روستاهای گیلان ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و هدف ما آن است که با همت بسیج سازندگی و مشارکت مردم تا پایان سال جاری تمامی ۷۱۱ روستای فاقد آب شرب بهداشتی در استان را از این خدمت بهره مند نماییم