در همایش رهاورد خدمت؛ «۱۰۰روز توفیق خدمت، ۱۰۰میلیون دز تزریق سلامت» از دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای کسب رتبه نخست کشوری در پوشش واکسیناسیون تقدیر شد. به گزارش نگاه شمال در راستای اجرای سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ از سوی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، به منظور تجلیل از دست اندرکاران این رخداد مهم […]

در همایش رهاورد خدمت؛ «۱۰۰روز توفیق خدمت، ۱۰۰میلیون دز تزریق سلامت» از دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای کسب رتبه نخست کشوری در پوشش واکسیناسیون تقدیر شد.

به گزارش نگاه شمال در راستای اجرای سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹ از سوی  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، به منظور تجلیل از دست اندرکاران این رخداد مهم و نمایش فعالیت و عملکرد نظام سلامت دولت سیزدهم، صبح امروز همایش رهاورد خدمت؛  «۱۰۰روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت»   با حضور مقام عالی وزارت بهداشت و  روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور  در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار  شد.

در این همایش،  از  دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان  دانشگاه برتر در اجرای موفق سند ملی واکسیناسیون کووید۱۹  تقدیر شد.

دکتر سالاری رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه این همایش در گفتگویی با اشاره به تزریق یکصدمیلیون دوز واکسن در کشور ،  ضمن تقدیر از حرکت جهادی ریاست جمهوری و  مقام عالی وزارت بهداشت  جهت تامین واکسن مورد نیاز استانها گفت: در استان گیلان تا کنون حدود  ۳میلیون و ۸۰۰هزار دوز واکسن تزریق شده است که از این میان، حدود  ۲میلیون و ۱۰۰هزار دوز اول و حدود  یک میلیون و ۷۰۰هزار دوز دوم تزریق شده است.

وی افزود: میزان تزریق دوز اول در گیلان، بیش از ۹۳درصد بوده که بالاترین میزان تزریق نسبت به جمعیت  در  کشور است.

دکتر سالاری ضمن قدردانی از تلاش همکاران بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، سپاه،  بسیج، هلال احمر، صدا و سیما  و تمامی گروههای جهادی و دانشجویان در اجرای موفق این طرح ملی در استان،  خاطرنشان کرد:  در این همایش،  استان گیلان  توانست  رتبه نخست کشور را در پوشش حداکثری واکسیناسیون کسب  کند که این موفقیت  مرهون تلاش و همدلی تمامی مسوولان استانی و همکاران بهداشت و درمان  است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با پوشش کامل واکسیناسیون و تزریق صددرصدی واکسن، شاهد ریشه کنی  این ویروس منحوس در کشور باشیم