تجهیزات این کارخانه در کارگاه های وابسته به صنایع دفاع تهران در حال ساخت است و پس از اتمام کار فیزیکی ، در بهارسال آینده تمامی این تجهیزات در کارخانه نصب و راه اندازی خواهد شد

مهندس رجایی شهردار لنگرود اعلام کرد؛

 

شهرداری  لنگرود تمام توان خود را صرف افتتاح هرچه سریعتر کارخانه کمپوست می کند .

 

در جلسه  ماهانه شهردار لنگرود و اعضای شورای شهر که اینبار بدلیل پروتکل های بهداشتی بدون حضور فعالین رسانه ای برگزار شد ، سید مهدی رجایی  شهردار لنگرود ضمن تشکر از حضور همیشگی رئیس شورای شهر در جلسات گفت؛ همکاری خوب شورای شهر و مجموعه شهرداری باعث شده است تا شاهد پیشرفت در پیشبرد پروژه های شهری باشیم .

 

رجایی درباره پیشرفت فیزیکی کارخانه کمپوست گفت :
شهرستان لنگرود تنها شهرستان در استانی است که توانسته با ساماندهی زباله ها کارخانه کمپوست را با پیشرفت فیزیکی ۵۰ در صد در منطقه مادیان گوابر آلمان لنگه  و با کسب مجوز های محیط زیستی و اعتبارات ملی احداث و تا این مرحله به پیش ببرد .
وی افزود : مابقی تجهیزات این کارخانه در کارگاه های وابسته به صنایع دفاع در تهران در حال ساخت می باشد و پس از اتمام کار فیزیکی کارخانه، در بهارسال آینده همه این تجهیزات در آن ساختمان نصب و راه اندازی خواهد شد که امیدواریم با اعتبار جدید در سال ۱۴۰۰ بتوانیم کارخانه کمپوست شهرستان لنگرود را افتتاح کنیم.

سید مهدی رجایی ادامه داد : در کنار مدیریت زباله بحث امها زباله را در سنوات گذشته کنار پارک فجر داشتیم که منظره نا خوشایندی را برای ساکنین شهر و همچنین مهمانان شهر ما که برای گردش به پارک شهر می آمدند ایجاد کرده بود لذا در این خصوص تصمیم گرفته شد جمع آوری صحیح زباله های از در منزل شهر وندان توسط ماشین آلات سبک جمع آوری و پس از دفن آن در محل دفن زباله توسط لودر و با ماشین های سنگین حمل زباله به سایت رسمی زباله در آلمان لنگه برده و دفع شود.
وی با بیان اینکه ، بحث دفع زباله و اثر مستقیم آن با بهداشت و سلامت مردم در ارتباط هست افزود : در این حوزه شهر داری تمام توان خودش را گذاشته تا هرچه سریعتر و بهتر این کارخانه کمپوست افتتاح شود.

شهردار لنگرود در خصوص لایروبی رودخانه لنگرود گفت : در سال گذشته پروژه لایه روبی مسیر رودخانه لنگرود را از کاسگر محله تا خالکیاسر آغاز کردیم  و امسال نیز  ادامه این پروژه از درویشانبر تا کاسگر محله انجام شد.

رجایی ادامه داد : در خصوص گرفتن مجوزها جهت لایروبی مقطع کوتاهی کار متوقف گردید که با رایزنی ها و مکاتباتی که با فرمانداری محترم و محیط زیست صورت گرفت ادامه لایروبی ها در جریان است .

انشالله بعد از اتمام لایروبی در کنار رودخانه احداث سکو های قایق سواری را خواهیم داشت تا انشاالله شاهد تحقق آرزوی مردم لنگرود جهت قایق سواری در این رودخانه باشیم.

وضعیت پروژه خیابان چمران (راه پشته)  از دیگر  موضوعات مورد گفتگو بود.‌

شهردار  لنگرود گفت ؛  در سالهای گذشته این خیابان بستر نهر قدیمی بوده و ابراه های زیادی به این نهر وصل و از آنجا وارد رودخانه میگردید که هر چند سال یکبار شاهد شسته شدن شن های زیر این خیابان هستیم.

لذا با مشاور آب منطقه‌ای استان چند جلسه در مورد رانش زمین در این خیابان برگزار شد و ماحصل این گفت وگو بر این شد پس از تامین لوله های خاصی و جا گذاری آنها با ویژگی انتقال آب های زیر زمینی به داخل رودخانه مشکل این خیابان ،دیوارسازی و آسفالت آن مرتفع می گردد.
وی درباره دیوار سازی کنار رودخانه توضیح داد : از همان سال اول شورای پنجم مرتبا بحث دیوار سازی رودخانه در حال انجام بوده و هست. در حال حاضر نیز در خیابان
دباغ محله خیابان عمار یاسر این دیوار سازی در حال انجام هست که جا دارد از مالکان ملک این قسمت از رودخانه و محله که با ما همکاری لازم را داشتند تشکر کنم

مهندس رجایی به آلمان  میدان شهید نورانی اشاره کرد و گفت  روکش استیل این طرح  باقی مانده و انشاالله به زودی این آلمان افتتاح خواهد شد.

المان میدان انقلاب یا همان میدان نماز نیز با توجه به اینکه این المان جز المان اصلی شهر هست لذا به دنبال طرحی هستیم همه ویژگیهای میدان قبلی را هم در دل خودش داشته باشد تا بتوانیم رضایت خاطر مردم را داشته باشیم.
المان اشک در میدان شهدای گمنام و نصب پرچم ۴۰ متری« یا فاطمه الزهرا س» در میدان املاکی را نیز در دستور کار داریم.
وی در خصوص پروژه آسفالت گفت ؛

در فصل پاییز و زمستان به علت ریزش باران معمولا آسفالت کوچه ها و خیابان ها به تاخیر می افتد .هر چند خواسته های مردم نیز در این زمینه بحق است.

من این قول را  میدهم که با مساعد شدن هوا ، کوچه های باقیمانده اسفالت گردد ضمن اینکه با برنامه ریزی سعی داریم مثل سال گذشته اواخر فروردین ماه کوچه ها و خیابان های بیشتری آسفالت گردد.

وی درباره تقاضای بعضی از شهروندان جهت شن ریزی کوچه ها گفت ؛ مجوز بهره برداری از معادن شن و ماسه بخاطر تخریب محیط زیست و بوجود آمدن خسارت ناشی از سیلاب محدود است و کل استان هم در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستند.

مهندس رجایی در مورد بیمارستان تازه تاسیس شهید حسین پور  هم گفت ؛ جا دارد که از کادر درمان پزشکی و پرستاری در این شرایط ویژه کرونایی به ویژه از رییس شورای اسلامی شهر آقای دکتر امین هم که با کادر درمان  فعالیت دارند و در بیمارستان شهید حسین پور به بیماران خدمات درمانی ارایه میکنند تشکر کنم.
در مورد بیمارانی که احتیاج به دارو دارند با فرماندار محترم شهرستان صحبت شد  و با نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی نیز پی گیریهای لازم را انجام دادیم تا در اسرع وقت هم داروخانه ای در بیمارستان افتتاح کنیم و بخش سی تی اسکن هم راه اندازی کنیم تا شهروندان ما مجبور نباشند به شهرستان همجوار یا به بخش خصوصی مراجعه کنند.

شهردار لنگرود در ادامه اذعان داشت : در مورد خیابانی که از میدان املاکی،درویشانبر و به لیلاشهر متصل میشود به همین زودی پیمانکار با نصب عرشه روی پایه های پل این پروژه هم بزودی افتتاح می شود و شاهد ترافیک سنگین در این مسیر نخواهیم بود.
سید مهدی رجایی در پایان از تمامی مردم شریف شهرستان و از تک تک اعضای شورای شهر تقدیر و تشکر نمود.

منصفی رئیس شورا شهر لنگرود
ضمن تشکر از شهروندان محترم و شریف لنگرود، شهردار لنگرود ، اعضای شورای شهر و اصحاب رسانه گفت:
قبل از کرونا اول و پانزدهم هر ماه این جلسات با حضور اصحاب رسانه  برگزار می گردید اما این جلسه بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی از طریق رسانه و فضای مجازی به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

غلامرضا منصفی رئیس شورای  شهر لنگرود با اشاره به تقاضای اهالی کوچه فلاح زاده برای آسفالت کوچه ،  خواستار  اجرای سریع آسفالت در ین منطقه شد .

رئیس شورای شهر  همچنین به مشکل دفع فاضلاب مسکن مهر نیز  ۱۴ اشاره کرد.

منصفی  در مورد کمیته انضباطی و اخلاقی فدراسیون فوتبال،  خواهان پیگیری مجموعه شهرداری شد.

غلامرضا منصفی در مورد وضعیت نارنجی شهر در شرایط ویروس کرونا خاطر نشان کرد ؛ باید مراقب  ورود و خروج  مسافران از مبادی ورودی استان و شهرها بود و تمهیدات لازم درین خصوص باید صورت بگیرد .

 

دکتر امین ؛ سخنگوی شورای شهر در ادامه این جلسه گفت ؛
جلسات هم اندیشی کیفیت کار و مدیریت شهری را بالا میبرد و ارائه خدمات ما برای شهروندان نتیجه‌بخش‌تر خواهد بود.

حسن دوست عضو دیگر شورای اسلامی شهر؛
المان اصلی شهر در میدان انقلاب ( میدان نماز) برداشته شده و برای نصب المان جایگزین هرچه سریعتر باید اقدام شود.
وی خواستار نور پردازی در میادین شهر شد تا میدان های شهر از روشنایی بیشتری برخوردار شوند.
حسن دوست در مورد زمین کنار پارک فجر برای فوتبال و والیبال ساحلی از شهردار خواست تا برای استفاده ورزشکاران شهر هرچه سریعتر این موضوع را پیگیری نماید.

کامکار عضو شورای شهر لنگرود؛
وی ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای شهر برنامه ریزی دقیق برای انجام پروژه های شهری را مطرح کرد که با برنامه ریزی می توان به هدف و توسعه شهری دست پیدا کرد.
وی گفت از الان برای سال ۱۴۰۰ باید برنامه داشته باشیم تا در همه این حوزه ها بتوانیم دقیق عمل کنیم.
وی در بیان بخشی از مشکلات موجود شهر گفت :  در انتهای خیابان رجایی با شروع بارندگی معمولا آبگرفتگی داریم. همچنین در میدان امام حسن مجتبی به سمت خیابان ۳۵ متری میتوان  با برنامه ریزی برای مشکل آب گرفتگی اقداماتی را انجام داد.

اعظم‌ سیگارودی عضو شورای اسلامی شهر لنگرود:

خیابان چمران خاموشی مطلق دارند. از ریاست اداره برق شهرستان می خواهیم تقویت برق این خیابان وکوچه ها ی این خیابان را  اصلاح کنند.
خواسته دیگر خانم سیگارودی راه اندازی مجدد چراغ راهنمایی رانندگی در میدان معلم و شهید نورانی بود .

مهرداد زحمتکش عضو دیگر شورای اسلامی شهر لنگرود :

آرامشی که الان در سطح شهر حاکم هست مرهون زحمات شهردار لنگرود می باشد. وی بحث کتابخوانی وارتقای سطوح آموزشی و فرهنگی کل شهروندان را عنوان کرد و از شهردار خواست تا پارک کوچک کنار پل خشتی سریع تر به اتمام برسد و مصالح ریخته شده در سطح پارک کنار پل جمع آوری شود.
زحمتکش تسریع اجرای کار درمورد شن ریزی و آسفالت کوچه ها و ترمیم خیابان راه پشته را خواستار شد.

لیلا آبچیان عضو شورای اسلامی شهر لنگرود ؛

وی ضمن تقدیر  از تلاشهای مهندس رجایی شهردار لنگرود،  خواستار نظارت بیشتر در اتمام به موقع پروژها در یک بازده زمانی خاص شد.

عضو شورای اسلامی لنگرود خواستار تکریم ارباب رجوع شد  و در ادامه خواهان  تسریع بیشتر در  انجام خدمات شهری شد.

  • نویسنده : سهیلا بی غم