معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان گفت: پویش سراسری «مجاهدین واکسیناسیون» در دانشگاه‌های علوم پزشکی با مشارکت داوطلبانه‌ی دانشجویان برای واکسیناسیون راه‌اندازی شده است و خوشبختانه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هم استقبالی خوب برای مشارکت در این پویش داشته‌اند. به گزارش ‌« نگاه شمال » دکتر فردین […]

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی استان گیلان گفت: پویش سراسری «مجاهدین واکسیناسیون» در دانشگاه‌های علوم پزشکی با مشارکت داوطلبانه‌ی دانشجویان برای واکسیناسیون راه‌اندازی شده است و خوشبختانه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هم استقبالی خوب برای مشارکت در این پویش داشته‌اند.
به گزارش ‌« نگاه شمال » دکتر فردین مهرابیان در ادامه افزود: تا کنون ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به این پویش پیوسته‌اند و افزون بر ۲۵۰ دانشجوی دواطلب نیز در اجرای طرح واکسیناسیون عمومی مشارکت دارند.
وی گفت: در پی انجام واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور و نیاز مبرم کادر بهداشتی و درمانی به یاری و مشارکت همه جانبه در این زمینه و با توجه به تاکید مقام عالی وزارت مبنی بر بهره‌مندی از ظرفیت دانشجویان برای تسهیل و تسریع انجام واکسیناسیون عمومی کرونا، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید رئیس این دانشگاه ضمن برگزاری جلسات مختلف و اعلام فراخوان برای حضور نیروهای داوطلب اقدام نمود.


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حضور گسترده‌ی دانشجویان در انجام فعالیتهای مختلف خیرخواهانه ادامه داد: دانشجویان این دانشگاه از ابتدای شیوع «ویروس کرونا» حضوری فعال و پویا در انجام فعالیتهای فرهنگی و اقدامات خیرخواهانه همچون طرح شهید سلیمانی، اردودهای جهادی با موضوع پیشگیری و تشخیص «کروناویروس»، تهیه‌ی بسته‌های معیشتی برای مردم مناطق محروم و پویش اهدای خون سالم، اهدای زندگی و…. داشته‌اند که خوشبختانه تاکنون بیش از چهار گروه واکسیناتور، ثبات واکسن، مرکز اطلاع‌رسانی واکسیناسیون و ناظر تقسیم در حال ارائه‌ی خدمت و کمک به کادر درمان هستند.
دکتر مهرابیان همچنین خاطر نشان کرد: تاکنون چندین دوره‌ی آموزشی برای دانشجویان داوطلب شرکت در طرح واکسیناسیون انجام شده است و ۱۵۰ دانشجو در مراحل مختلف این دوره‌های آموزشی را طی کرده‌اند.
وی در بخشی دیگر از این گفت‌وگو با اشاره به اینکه حدود ۹۵ درصد از دانشجویان علوم پزشکی گیلان در همه‌ی مقاطع تحصیلی، از بدو آغاز واکسیناسیون تاکنون واکسینه شده‌اند، اظهار کرد: عمده واکسنهایی که برای ترزیق به دانشجویان استفاده کرده‌ایم بیشتر از نوع سینوفارم، اسپوتنیک‌ و آسترازانکا بوده است و دیگر دانشجویانی که به هر دلیل تاکنون واکسنه نشده‌اند هم می‌توانند در صورت تمایل هرچه سریعتر اقدام کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین از همه‌ی دانشجویان داوطلب این دانشگاه خواست تا در پویش «مجاهدین واکسیناسیون» ثبت نام نمایند.