مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: بر اساس گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر، ورود مسافر به استان در نوروز امسال هفت میلیون و ۷۸ هزار نفر برآورد شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش داشته است.   ولی جهانی اظهار کرد:که بر اساس این آمار یک میلیون و ۵۴۸ هزار […]

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: بر اساس گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر، ورود مسافر به استان در نوروز امسال هفت میلیون و ۷۸ هزار نفر برآورد شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

 

ولی جهانی اظهار کرد:که بر اساس این آمار یک میلیون و ۵۴۸ هزار و ۴۲۰ خودرو وارد گیلان شده است.

وی اظهار کرد: بر اساس گزارش یاد شده میزان ماندگاری گردشگران در استان ۱۱ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۱۳ نفر- شب اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت برآورد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: در مدت گفته شده ۴۵۶ گردشگر خارجی با ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان، ترکمنستان، مصری، چینی، عراقی، اوکراینی، هلندی، آلمانی و ژاپنی به گیلان سفر کردند.

جهانی ادامه داد : همچنین بازدیدکنندگان از موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری در نوروز امسال نزدیک به یک میلیون نفر گزارش شده است.

وی ضریب اشغال مراکز اقامتی ثابت و موقت استان را نزدیک به ۹۲ درصد اعلام کرد.

 

گیلان دارای سه هزار و ۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی بوده و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.